UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Rodzinne posiłki wpływają na stan zdrowia dzieci chorych na astmę

Rodzinne posiłki wpływają na stan zdrowia dzieci chorych na astmęOd ilości czasu, jaki rodziny spędzają na wspólnych posiłkach, zależy stan zdrowia i samopoczucie dzieci i młodzieży. W rodzinach, które regularnie zasiadają do wspólnych posiłków, odnotowano u dzieci spadek nadużywania środków odurzających, problemów z jedzeniem i nadwagi. Najnowsze badania potwierdziły, że od jakości rodzinnych interakcji podczas tych posiłków zależy także zdrowie dzieci chorujących na astmę.

 

Niemal 7 milionów małych Amerykanów ma astmę – przewlekłą chorobę zapalną, która powoduje ograniczenie przepływu powietrza przez drogi oddechowe i skurcz oskrzeli. Naukowcy z trzech amerykańskich uczelni wzięli pod lupę 200 rodzin dzieci w wieku od 5 do 12 lat, które cierpią na astmę. Obejrzeli nagrane na wideo zachowanie rodzin podczas wspólnych domowych posiłków.

W rodzinach, które dbały o to, by podczas posiłków rozmawiać o wydarzeniach dnia, okazywać sobie wzajemnie zainteresowanie i wyłączać urządzenia elektroniczne, dzieci były zdrowsze. Natomiast w tych rodzinach, gdzie dochodziło do zakłócenia wspólnego zasiadania przy stole (np. oglądanie telewizji czy rozmowy przez telefon) i mniej czasu poświęcano na „bycie razem”, zaobserwowano gorszy stan zdrowia dzieci.

„Wspólne posiłki stanowią regularny punkt dnia dla zdecydowanej większości rodzin z dziećmi młodszymi i w wieku szkolnym – zauważa pof. Barbara H. Fiese, która przewodniczyła zespołowi badawczemu. – Dlatego prawodawcy i lekarze powinni widzieć w nich bezpośredni i dostępny sposób wiodący do poprawy stanu zdrowia i samopoczucia dzieci chorujących na astmę”.

 

Źródło: www.physorg.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA