UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Serwatka: znakomita dla zdrowia

  To jest nie prawda ze noe moze pan tolerpwac serwatki . Moze to pic kazdy bez wzglendo na dolegliwosci czy chorobe
  Wanda
 • Błonnik i przyjazne bakterie

  Brałam błonnik razem z probiotykiem acidolac, żeby poprawić perystaltykę jelit i pozbyć się przykrych i strasznie uciążliwych zaparć. Powiem szczerze,...
  chmura
 • Przedwczesny wytrysk – wstydliwy problem

  Jakbym czytał o sobie ;) Na początku lekarz dał mi viagrę, ale i tak kazał brać po pół tabletki, więc przerzuciłem się na te tabletki, co Ty, żeby nie...
  bartolo
 • Dyspepsja, czyli niestrawność

  " Oprócz zmian w sposobie odżywiania pacjent powinien przyjmować leki hamujące wydzielanie kwasu solnego"
  ???
  Przy niestrawności, kiedy ewidentnie brak ...
  Sal

Selen chroni mężczyzn przed cukrzycą?

Selen chroni mężczyzn przed cukrzycą?Dyskusje na temat roli, jaką w cukrzycy odgrywa selen, trwają nie od dziś. Niektórzy naukowcy twierdzą, że pierwiastek ten zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy, zaś inni starają się udowodnić, że wykazuje on cechy ochronne. W artykule na temat selenu – opublikowanym w czasopiśmie „Bio Medical” poświęconym dietetyce i metabolizmowi – napisano, że wysokie stężenie selenu w osoczu u mężczyzn może mieć związek z rzadszym występowaniem przypadków zaburzenia metabolizmu glukozy we krwi.

Zespół pod kierunkiem Tasnime Akbaraly z Uniwersitetu Montpellier we Francji przebadał 1162 zdrowe osoby (kobiety i mężczyzn), monitorując przez 9 lat stężenie selenu w ich osoczu i występowanie przypadków nieprawidłowego poziomu cukru we krwi. Wyniki jego pracy wykazały, że u mężczyzn w starszym wieku należących do grupy, w której stwierdzono najwyższe stężenie selenu (1,19-1,97 μmol/L), znacznie zmniejszyło się ryzyko zachorowania na cukrzycę.

W trakcie dziewięcioletniego badania odnotowano 127 nowych przypadków zaburzeń metabolizmu glukozy we krwi – u 70 mężczyzn i 57 kobiet. Według Tasnime Akbarly, powody, dla których selen działał ochronnie u mężczyzn, a nie u kobiet, nie są jasne, ale można założyć, że kobiety generalnie są zdrowsze, wykazują lepszą gospodarkę antyutleniaczami oraz przetwarzają selen w inny sposób niż mężczyźni.

 

Źródło: http://www.physorg.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA