UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Nowotwory kości

  [LINK=www.konopiafarmacja.pl][/LINK]Wielu ludzi szuka sposobu na pokonanie choroby jaką jest rak, a skoro czytasz ten tekst jesteś z pewnością jedną z...
  Konopna farmacja Poznań
 • Złamanie łokcia

  chciałam dodać iz miałam operacje i mam do wstawione śruby i blaszke.
  kasia
 • Złamanie łokcia

  witam,
  Dwa miesiące temu miałam złamanie łokcia i kości promieniowej. Po trzech tygodniach zagipsowania rozpoczęłam rehabilitacje. Hydroterapie, Ergote...
  Kasia
 • Dyskopatia szyjna. Proteza dysku szyjnego

  Około 40 roku życia stwierdziłem, że cos dzieje sie z moimi kręgami szyjnymi. Kiedy ruszałem głową słyszałem, jak trą o siebie. z początku nie było t...
  Artur

Słaba kondycja Cię wykończy

Słaba kondycja Cię wykończyU mężczyzn, którzy wykonują wymagającą fizycznie pracę i nie są sprawni fizycznie, występuje większe zagrożenie chorobą niedokrwienną. Wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców z kopenhaskiego Bispebjerg University Hospital opublikowało branżowe pismo „Journal of Occupational and Environmental Medicine” wydawane przez American College of Occupational and Environmental Medicine (ACOEM).

 

Wcześniejsze badania wskazywały na wpływ innego czynnika, jakim jest sytuacja społeczno-ekonomiczna. To osoby z niższego szczebla ekonomicznej drabiny najwięcej pracują fizycznie i to u nich najczęściej występują takie czynniki ryzyka, jak otyłość czy nałóg tytoniowy.

Jednak ostatnie badania dowodzą, że najważniejszym elementem, który wpływa na wystąpienie choroby niedokrwiennej w tej grupie społecznej, jest słaba kondycja fizyczna.

Reklama
Reklama

 

Przeanalizowano styl życia i stan zdrowia 2707 Duńczyków o niższym statusie społeczno-ekonomicznym. Okazało się, że praca 30 proc. z nich była bardziej wymagająca fizycznie niż u osób o wyższym statusie – w grupie uprzywilejowanej tylko 3,5 proc. mężczyzn wykonywało ciężką fizycznie pracę. Dla osób o niższych zarobkach i statusie społecznym długoterminowe ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej wynosiło 14 proc.; u mężczyzn o wyższym statusie – 9 proc.

– Te obserwacje dowodzą, że sprawność fizyczna zmniejsza ryzyko zagrożenia wśród mężczyzn wykonujących pracę fizyczną obciążającą ich układ sercowo-naczyniowy – komentuje dr Andreas Holtermann z kopenhaskiego uniwersytetu.

Wyniki badań sugerują, że zachowanie dobrej sprawności fizycznej pomaga mężczyznom wykonującym wymagającą fizycznie pracę obniżyć ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej, a nawet obniżyć ryzyko zgonu z powodu chorób serca.

 

Źródło: news-medical.net


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA