UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kaszel - rodzaje i przyczyny

  Wiecie ile rodzajów kaszlu może mieć mały przedszkolak? Cały kalejdoskop. Do tego oczywiście całkiem różne leczenie. Ostatnio testowaliśmy inhalacje ...
  Kokos
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Smak może zależeć od koloru naczynia!

Smak może zależeć od koloru naczynia!Europejscy naukowcy znaleźli kolejne dowody na to, że sposób, w jaki jest serwowane jedzenie, ma wpływ na to, jak ono nam smakuje. Wyniki badań opublikowano w „Journal of Sensory Studies”.

 

Badacze z wyższych uczelni w Walencji oraz w Oxfordzie do swojego badania zaangażowali 57 ochotników i podali im gorącą czekoladę w plastikowych kubkach w czterech kolorach (z zewnątrz): białym, kremowym, czerwonym i pomarańczowym. Kubki te w środku były białe.

W każdym naczyniu przygotowano taką samą czekoladę, jednak uczestnicy eksperymentu twierdzili, że lepiej smakują próbki podane w kubkach pomarańczowych i kremowych.

– Kolor naczynia, w jakim jest podawane jedzenie i są serwowane napoje, może poprawić takie cechy, jak smak czy aromat – mówi Betina Piqueras-Fiszman z Politechniki Walencji. Jej zdaniem to odkrycie może mieć ogromne znaczenie dla szefów kuchni i producentów żywności.

Reklama
Reklama

 

Poprzednie badania dotyczące tego zagadnienia wykazały, że na przykład napoje sprzedawane w żółtej puszce wydają się bardziej cytrynowe w smaku; napoje o kolorze różowym – bardziej słodkie; a napoje o zimnych kolorach, na przykład niebieskie, są uważane za lepiej gaszące pragnienie.

 

Źródło: medicalxpress.com

Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA