UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Tłuszczaki

  Może musk se,, wycisknoleś"?
  Chelmód
 • Kleptomania. Chory czy złodziej?

  Chciałam napisać: problem ze szwagierką
  Kami
 • Kleptomania. Chory czy złodziej?

  Doris ja mam podobny problem, tez z bratową. Pcha się do nas ciągle pod pretekstem pomocy w pracach domowych a tak naprawde nas okrada. Ja nie chce, ż...
  Kami
 • Nowotwory kości

  Witam.. Mój ojciec ma raka kości i, wykryty w lutym tego roku. Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa "chodzi na imprezy ...
  anita

Smak może zależeć od koloru naczynia!

Smak może zależeć od koloru naczynia!Europejscy naukowcy znaleźli kolejne dowody na to, że sposób, w jaki jest serwowane jedzenie, ma wpływ na to, jak ono nam smakuje. Wyniki badań opublikowano w „Journal of Sensory Studies”.

 

Badacze z wyższych uczelni w Walencji oraz w Oxfordzie do swojego badania zaangażowali 57 ochotników i podali im gorącą czekoladę w plastikowych kubkach w czterech kolorach (z zewnątrz): białym, kremowym, czerwonym i pomarańczowym. Kubki te w środku były białe.

W każdym naczyniu przygotowano taką samą czekoladę, jednak uczestnicy eksperymentu twierdzili, że lepiej smakują próbki podane w kubkach pomarańczowych i kremowych.

– Kolor naczynia, w jakim jest podawane jedzenie i są serwowane napoje, może poprawić takie cechy, jak smak czy aromat – mówi Betina Piqueras-Fiszman z Politechniki Walencji. Jej zdaniem to odkrycie może mieć ogromne znaczenie dla szefów kuchni i producentów żywności.

Reklama
Reklama

 

Poprzednie badania dotyczące tego zagadnienia wykazały, że na przykład napoje sprzedawane w żółtej puszce wydają się bardziej cytrynowe w smaku; napoje o kolorze różowym – bardziej słodkie; a napoje o zimnych kolorach, na przykład niebieskie, są uważane za lepiej gaszące pragnienie.

 

Źródło: medicalxpress.com

Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA