UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Serwatka: znakomita dla zdrowia

  To jest nie prawda ze noe moze pan tolerpwac serwatki . Moze to pic kazdy bez wzglendo na dolegliwosci czy chorobe
  Wanda
 • Błonnik i przyjazne bakterie

  Brałam błonnik razem z probiotykiem acidolac, żeby poprawić perystaltykę jelit i pozbyć się przykrych i strasznie uciążliwych zaparć. Powiem szczerze,...
  chmura
 • Przedwczesny wytrysk – wstydliwy problem

  Jakbym czytał o sobie ;) Na początku lekarz dał mi viagrę, ale i tak kazał brać po pół tabletki, więc przerzuciłem się na te tabletki, co Ty, żeby nie...
  bartolo
 • Dyspepsja, czyli niestrawność

  " Oprócz zmian w sposobie odżywiania pacjent powinien przyjmować leki hamujące wydzielanie kwasu solnego"
  ???
  Przy niestrawności, kiedy ewidentnie brak ...
  Sal

Stres a otyłość

Stres a otyłość Próbujesz zgubić zbędne kilogramy, a strzałka na wadze ani drgnie? Być może wpadłeś w zaklęty krąg wykryty przez naukowców: przyczyną otyłości i nadwagi może być stres. A stres może być generowany przez... otyłość.

 

 

Światowa Organizacja Zdrowa winą za nadmierne przybieranie na wadze „oskarżała” głównie wysoko przetworzoną żywność zawierającą dużo soli, tłuszczów i cukru oraz brak aktywności fizycznej. Jednak norweski biolog, Brynjar Foss, i zajmujący się tematyką sportową naukowiec, Sindre M. Dyrstad, w swojej wspólnej publikacji zatytułowanej „Stres w otyłości: przyczyna czy skutek?”, która ukazała się w piśmie „Medical Hypotheses”, udowadniają, że stres może mieć ogromny wpływ na naszą wagę. W trakcie swoich badań stwierdzili, że łatwe przybieranie na wadze łączy się z wyraźnie wysokim poziomem kortyzolu (hormonu stresu).

Reklama
Reklama

 

– Jeśli masz wysoki poziom kortyzolu, łatwiej tyjesz – mówi Foss. Zdaniem jego i Dyrstada, stres i otyłość to dwa czynniki wzmacniające się nawzajem na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Oznacza to, że kiedy przybywa nam kilogramów, organizm poddaje się stresowi. A ten z kolei wzmacnia przybieranie na wadze. I stajemy się jeszcze grubsi.

– Jeśli nasza hipoteza się sprawdzi, będzie to oznaczało, że aby zatrzymać wzrost wagi, trzeba przełamać ten schemat związany ze stresem – mówi Foss.

 

Źródło: www.psyweb.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA