UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Serwatka: znakomita dla zdrowia

  To jest nie prawda ze noe moze pan tolerpwac serwatki . Moze to pic kazdy bez wzglendo na dolegliwosci czy chorobe
  Wanda
 • Błonnik i przyjazne bakterie

  Brałam błonnik razem z probiotykiem acidolac, żeby poprawić perystaltykę jelit i pozbyć się przykrych i strasznie uciążliwych zaparć. Powiem szczerze,...
  chmura
 • Przedwczesny wytrysk – wstydliwy problem

  Jakbym czytał o sobie ;) Na początku lekarz dał mi viagrę, ale i tak kazał brać po pół tabletki, więc przerzuciłem się na te tabletki, co Ty, żeby nie...
  bartolo
 • Dyspepsja, czyli niestrawność

  " Oprócz zmian w sposobie odżywiania pacjent powinien przyjmować leki hamujące wydzielanie kwasu solnego"
  ???
  Przy niestrawności, kiedy ewidentnie brak ...
  Sal

Stulejka – męski problem

Stulejka – męski problemStulejka to męskie schorzenie, które może występować w formie wrodzonej (tak jest najczęściej) lub nabytej (zwłaszcza u dorosłych).

 

Jak rozpoznać stulejkę? Ten stan chorobowy charakteryzuje się zwężeniem napletka, czyli ochrony skórnej żołędzi, co uniemożliwia lub utrudnia jego zsunięcie oraz utrzymanie prawidłowej higieny. Jedną z przyczyn powstania stulejki w formie nabytej jest nagromadzenie się mastki (wydzieliny zbierającej się pod napletkiem) w wyniku złej higieny.

Uwaga! Stulejka jako choroba może być stwierdzana dopiero u dzieci około 2–3. roku życia. Wcześniej jest uważana za prawidłowy stan fizjologiczny.

Reklama
Reklama

 

Objawy

Objawy stulejki to najczęściej:

 • ból prącia, zwłaszcza podczas wzwodu,
 • zaczerwienienie prącia,
 • powiększenie napletka,
 • wydobywanie się płynów z napletka.

 

Leczenie

Lekarz może próbować odprowadzić napletek po podaniu pacjentowi leków znieczulających. Pacjent może także sam podjąć taką próbę, najlepiej podczas ciepłej kąpieli. Takie metody stosowane są najczęściej u dzieci.

W przypadku dorosłych zwykle konieczna jest interwencja chirurgiczna, czyli poszerzenie ujścia napletka albo usunięcie części lub całości napletka (obrzezanie).

Nieleczona stulejka wiąże się z pogorszeniem jakości współżycia seksualnego (między innymi ze zmniejszeniem doznań) lub z kompletnym uniemożliwieniem wszelkich zbliżeń z powodu bólu przy naruszeniu napletka. Mogą się również pojawić trudności w oddawaniu moczu. W skrajnych przypadkach, gdy pacjent zaniedba problem, dochodzi do chronicznego zapalenia dróg moczowych i nasiennych, co w konsekwencji może prowadzić nawet do posocznicy.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA