UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Nowotwory kości

  [LINK=www.konopiafarmacja.pl][/LINK]Wielu ludzi szuka sposobu na pokonanie choroby jaką jest rak, a skoro czytasz ten tekst jesteś z pewnością jedną z...
  Konopna farmacja Poznań
 • Złamanie łokcia

  chciałam dodać iz miałam operacje i mam do wstawione śruby i blaszke.
  kasia
 • Złamanie łokcia

  witam,
  Dwa miesiące temu miałam złamanie łokcia i kości promieniowej. Po trzech tygodniach zagipsowania rozpoczęłam rehabilitacje. Hydroterapie, Ergote...
  Kasia
 • Dyskopatia szyjna. Proteza dysku szyjnego

  Około 40 roku życia stwierdziłem, że cos dzieje sie z moimi kręgami szyjnymi. Kiedy ruszałem głową słyszałem, jak trą o siebie. z początku nie było t...
  Artur

Superowoce

SuperowoceNazwa superowoce (superfruits) pojawiła się stosunkowo niedawno, bo zaledwie kilka lat temu. Terminem tym określono owoce, które łączy wyjątkowe bogactwo składników odżywczych, a przede wszystkim niezwykłe stężenie antyoksydantów pomagających zwalczać procesy przedwczesnego starzenia się organizmu i chroniących komórki organizmu przed wolnymi rodnikami.

 

 

Prozdrowotne właściwości superowoców znane są od tysiącleci mieszkańcom różnych kontynentów. Dieta bogata w superowoce, a jeszcze lepiej w skoncentrowane soki, chroni m.in. przed chorobami serca i układu krążenia, pomaga obniżać ciśnienie krwi, reguluje poziom cholesterolu, łagodzi stany zapalne, (szczególnie w artretyzmie), a także opóźnia procesy starzenia się organizmu i przeciwdziała powstawaniu nowotworów.\

Wśród coraz bardziej znanych i – dzięki swoim właściwościom – przez naukę docenianych superowoców są m.in.: acai, goji, mangostan, noni, granat... Lista ta wydłuża się w miarę dokonywania kolejnych naukowych badań nad roślinami.

Reklama
Reklama

 

Współczesna nauka potrafi dokładnie sprecyzować składniki superowoców. Dzięki temu można określić, jakim schorzeniom mogą przeciwdziałać oraz jakie mają korzystne oddziaływanie na człowieka. Superowoce – poza tym że są po prostu smaczne, charakteryzują się korzystnym oddziaływaniem na komórki organizmu, m.in. dzięki odpowiedniej ilości prozdrowotnych składników odżywczych i wysokiej zawartości antyoksydantów.

Aby wykorzystać ich pełne oddziaływanie na organizm, wskazane jest spożywanie kilku różnych superowoców (świeżych lub w postaci soków), bowiem każdy z nich wykazuje trochę inne działanie i skuteczność w zwalczaniu konkretnych zagrożeń zdrowotnych człowieka.

Podsumujmy.

Co dobrego jest w superowocach? Przede wszystkim składniki, które opóźniają procesy starzenia się organizmu, zmniejszają ryzyko zmian miażdżycowych, poprawiają metabolizm i ogólne samopoczucie. Zawierają wiele wartościowych składników odżywczych, minerałów, enzymów, skutecznie wzmacniających system immunologiczny Są ważnym składnikiem i uzupełnieniem codziennej diety.

 

M W

Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA