UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Złamanie łokcia

  chciałam dodać iz miałam operacje i mam do wstawione śruby i blaszke.
  kasia
 • Złamanie łokcia

  witam,
  Dwa miesiące temu miałam złamanie łokcia i kości promieniowej. Po trzech tygodniach zagipsowania rozpoczęłam rehabilitacje. Hydroterapie, Ergote...
  Kasia
 • Dyskopatia szyjna. Proteza dysku szyjnego

  Około 40 roku życia stwierdziłem, że cos dzieje sie z moimi kręgami szyjnymi. Kiedy ruszałem głową słyszałem, jak trą o siebie. z początku nie było t...
  Artur
 • Ból kręgów szyjnych – kilka prostych rad

  Około 40 roku życia stwierdziłem, że cos dzieje sie z moimi kręgami szyjnymi. Kiedy ruszałem głową słyszałem, jak trą o siebie. z początku nie było t...
  paweł

Szampan poprawia pamięć

Szampan poprawia pamięćWedług najnowszych badań picie 1–3 szklanek szampana tygodniowo może przeciwdziałać utracie pamięci związanej ze starzeniem się. Może również opóźnić rozwój takich zaburzeń funkcji mózgowych, jak demencja.

 

Badacze z brytyjskiego uniwersytetu w Reading wykazali, że szampan zawiera dużo związków fenolowych, które mogą poprawić pamięć przestrzenną, odpowiedzialną za rozpoznawanie otoczenia i prawidłowe poruszanie się w nim.

Reklama
Reklama

 

Fenole mają wpływ na funkcje hipokampu i korę mózgu, które kontrolują pamięć i umiejętność nauki. Zmieniają obecne w mózgu proteiny odpowiedzialne za przechowywanie wspomnień. Część z tych białek tracimy wraz z wiekiem, ale fenole pomagają spowolnić ten proces.

Szampan ma w składzie wyższy poziom fenoli, niż białe wino. Związki fenoli zawarte w tym trunku pochodzą ze szczepów Pinot Noir, Pinot Meunier oraz Chardonnay. To one właśnie mają zbawienny wpływ na nasz mózg.

Poprzednie badania szampana na tym samym uniwersytecie wykazały, że dwie szklanki tego alkoholu dziennie mogą korzystnie wpływać na krążenie i zmniejszają ryzyko zawału.

 

Źródło: medicalxpress.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA