UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Jak dbać o zęby i dziąsła

  U mnie sprawdzają się pasty ziołowe, szczotka soniczna i irygator. Uważam, że nic tak jak irygator nie wypłukuje resztek z przestrzeni międzyzębowych...
  Zahira
 • Geranium – niszczy bakterie i wirusy

  Zuza Ja mam problem z gardłem nie boli mnie ale śluz podchodzi mi do gardła i blokuje mi oddychanie a jak trochę rozmawiam to głos mi się zmienia w ...
  Zuza
 • Zapalenie żołądka

  Ja przez rok męczyłam się z przewlekłym zapaleniem żołądka przez miesiąc miałam bóle potem przerwa 2 miesiące i na nowo, schudłam ponad 8 kilo przy wa...
  Joanna
 • Glejaki wielopostaciowe – najbardziej niebezpieczn...

  W 2002 roku the European Medicines Agency (Europejska Agencja Leków) uznała wyciąg z żywicy Boswellia serrata jako "orphan drug" (lek specyficzny dla ...
  gosc

Telewizja skraca życie

Telewizja skraca życieOglądanie telewizji przez średnio 6 godzin codziennie może skrócić średnią długość życia telewidza o niemal 5 lat. Takie wnioski płyną z artykułu opublikowanego w internetowym wydaniu pisma „British Journal of Sports Medicine”.

 

Brytyjscy naukowcy twierdzą, że oglądanie telewizji skraca życie podobnie jak palenie papierosów i brak aktywności fizycznej. Siedzący tryb życia – w odróżnieniu od zbyt niskiej aktywności fizycznej – jest związany ze zwiększonym ryzykiem śmierci, zwłaszcza z powodu zawału serca lub udaru. Oglądanie telewizji stanowi znaczną część czynności wykonywanych na siedząco, ale jego wpływ na średnią długość życia nie został jeszcze oceniony.

Naukowcy korzystali z uprzednio opublikowanych danych – dotyczących związku pomiędzy czasem spędzanym przed telewizorem a śmiercią – które pochodziły z narodowej ankiety przeprowadzonej w Australii. Wzięła w niej udział reprezentatywna grupa 11 tysięcy Australijczyków powyżej 24. roku życia

Naukowcy stworzyli mapę ryzyka dla obywateli Australii na podstawie odpowiedzi, których udzielili uczestnicy badania, a zwłaszcza informacji dotyczących długości czasu spędzonego na oglądaniu telewizji lub filmów na DVD.

 

Na podstawie danych z roku 2008 stwierdzono, że Australijczycy w wieku 25 lat i starsi spędzili przed ekranami telewizorów 9,8 miliarda godzin. Wyliczono, że każda godzina oglądania telewizji przez osobę powyżej 24. roku życia skracała jej średnią długość życia nawet o 22 minuty.

Badacze obliczyli, że ktoś, kto poświęca średnio 6 godzin dziennie na oglądanie telewizji, może się spodziewać, że jego życie będzie krótsze o 5 lat od życia osoby, która telewizji nie ogląda w ogóle. Okazuje się także, że oglądanie telewizji przez osoby po 50. roku życia w podobny sposób negatywnie oddziałuje na ich zdrowie i zwiększa ryzyko śmierci z powodu chorób serca, takich jak otyłość i brak aktywności fizycznej.

Według brytyjskich badaczy, można powiązać długotrwałe oglądanie telewizji z utratą sporej części życia. Wpływ telewizji na długość życia widzów w krajach uprzemysłowionych i rozwijających się jest zapewne porównywalny do wyników uzyskanych w Australii, biorąc pod uwagę długość czasu spędzanego przed ekranem i podobne jednostki chorobowe.

Naukowcy twierdzą, że „jeżeli te dane zostaną potwierdzone i okaże się, że odzwierciedlają istniejący związek, to oglądanie telewizji stanie się problemem zdrowotnym porównywalnym w swoim wymiarze ze znanymi już czynnikami ryzyka związanymi z zachowaniami społecznymi”.

 

Źródło: www.sciencedaily.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA