UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kaszel - rodzaje i przyczyny

  Wiecie ile rodzajów kaszlu może mieć mały przedszkolak? Cały kalejdoskop. Do tego oczywiście całkiem różne leczenie. Ostatnio testowaliśmy inhalacje ...
  Kokos
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Typy otyłości

Wyróżniamy dwa typy otyłości:

 •  Typu „gruszki” – charakterystyczna dla kobiet; tłuszcz rozmieszczony jest głównie na udach i pośladkach. Otyłość „udowo-pośladkowa” nie jest tak niebezpieczna, ale za to trudniejsza do wyleczenia. Tkanka tłuszczowa rozmieszczona na udach i pośladkach stanowi magazyn energetyczny wykorzystywany przez organizm kobiety w okresie karmienia piersią. Sama też ciąża sprzyja odkładaniu się tłuszczu w tych właśnie okolicach. Jeżeli więc kobieta nadmiernie przytyje w czasie ciąży i potem na przykład karmi dziecko butelką, to nagromadzone zasoby tkanki tłuszczowej pozostają.
 •  Typu „jabłka” – charakterystyczna dla mężczyzn; tłuszcz lokuje się głównie na brzuchu.

 

Reklama
Reklama

 

Otyłość typu brzusznego może występować także u kobiet, a „udowo-pośladkowa” u mężczyzn, są to jednak przypadki dość rzadkie.

 

Szczególnie niebezpieczna jest otyłość brzuszna, ponieważ niesie ze sobą większe ryzyko wystąpienia powikłań sercowo-naczyniowych. Jest to związane z miażdżycą i nadciśnieniem tętniczym, które u osób z nadwagą są często spotykane. Ludzie otyli mają zazwyczaj podwyższony poziom cholesterolu frakcji LDL („zły” cholesterol), a obniżony frakcji HDL („dobry cholesterol”), wysokie stężenie trójglicerydów i wzmożoną krzepliwość krwi. Wszystko to sprzyja rozwojowi miażdżycy naczyń krwionośnych. Mają oni także wyższy poziom glukozy we krwi, co w konsekwencji grozi rozwinięciem się cukrzycy.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA