UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kaszel - rodzaje i przyczyny

  Wiecie ile rodzajów kaszlu może mieć mały przedszkolak? Cały kalejdoskop. Do tego oczywiście całkiem różne leczenie. Ostatnio testowaliśmy inhalacje ...
  Kokos
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Uśpian różnolistny

Uśpian różnolistnyUśpian różnolistny (Hydnocarpus kurzii) rośnie dziko na Półwyspie Indochińskim, w Indiach (zwłaszcza w stanie Assam) oraz w Birmie, Wietnamie i w Tajlandii. Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na surowce lecznicze duże plantacje tej rośliny zakłada się obecnie na Filipinach, Hawajach, Cejlonie, Jawie, Martynice oraz w Afryce i w Ameryce Południowej.

 

Uśpian jest wiecznie zielonym drzewem o gładkiej, szarej korze, skórzastych, lśniących, ostro zakończonych liściach. Bardzo dekoracyjne, żółtawopomarańczowe, wonne kwiaty zakwitają w niewielkich baldachach.

Żółtawobrązowe owoce przypominające pomarańcze zawierają po kilka długich, kanciastych nasion okrytych twardą okrywą.

Surowcem leczniczym jest olejek czolmugrowy wytłaczany na zimno z nasion uśpianu różnolistnego (Oleum Chaulmoograe). Zawiera on glicerydy kwasów: czolmugrowego, hydnokarpowego i palmitynowego.

Od przeszło tysiąca lat olej ten był znanym lekiem zwalczającym trąd. O jego zastosowaniu w leczeniu tej choroby wspominają już starożytne księgi medycyny chińskiej i indyjskiej. Pierwszą naukową pracę o działaniu kwasów czolmugrowego i hydnokarpowego, które niszczą prątki trądu (Mycobacterium tuberculosis) opublikował belgijski lekarz Monat dopiero w roku 1854. Od tej pory olejek czolmugrowy jest oficjalnym środkiem stosowanym zarówno w leczeniu trądu, jak i innych, trudnych do wyleczenia chorób skórnych.

 

Teresa Lewkowicz-Mosiej

Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA