UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kaszel - rodzaje i przyczyny

  Wiecie ile rodzajów kaszlu może mieć mały przedszkolak? Cały kalejdoskop. Do tego oczywiście całkiem różne leczenie. Ostatnio testowaliśmy inhalacje ...
  Kokos
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Wady rozwojowe stopy

Obejmują okolice stępu.

Koślawość stępu: kości piętowe odchylają się na zewnątrz, a kostki i przyśrodkowa wewnętrzna część stępu wychyla się powyżej pięty do strony wewnętrznej. Łydki i pięty oglądane od tyłu tworzą literę X. Wada sprowadza się do nieosiowego ustawienia kości stępu w stosunku do osi długiej łydki.

Nasilenie wady bywa różne. Dziecko chodzi na wewnętrznej krawędzi stopy, co często wiąże się z płaskostopiem.

 

 

Czasem jednak stęp jest koślawy, a nie ma płaskostopia. Płaskostopie, mylone często z koślawością stępu, polega na utracie sklepienia podłużnego, zaniku podłużnego łuku stopy. Obie wady najczęściej ściśle się ze sobą wiążą, ale czasem występują niezależnie.

Reklama
Reklama

 

Defekt zaburza motorykę i statykę stopy, zakłóca jej funkcję amortyzacyjną, co w przyszłości prowadzi do zmian zwyrodnieniowych.

 

Wady wrodzone stopy Najpopularniejszą wadą jest stopa końsko-szpotawa, powstająca jeszcze w życiu płodowym. Stopa ustawiona jest w zgięciu palcami ku dołowi i jednocześnie podeszwą zwraca się do strony wewnętrznej. Różne są stopnie przykurczu i różne metody leczenia. Odwrotnością tej wady jest stopa wrodzona koślawo-płaska, bardzo rzadko występująca, ale ciężka i wymagająca leczenia operacyjnego.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA