UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kaszel - rodzaje i przyczyny

  Wiecie ile rodzajów kaszlu może mieć mały przedszkolak? Cały kalejdoskop. Do tego oczywiście całkiem różne leczenie. Ostatnio testowaliśmy inhalacje ...
  Kokos
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Winogrona – chronią przed wolnymi rodnikami

Winogrona – chronią przed wolnymi rodnikamiWinogrona zawierają najwięcej związków polifenolowych wśród wszystkich owoców. Naukowo udowodniony dobroczynny wpływ polifenoli zawartych w owocach winogron na układ krwionośny nie jest jedynym pozytywnym aspektem wykorzystania tych owoców. Jedzenie produktów zawierających związki polifenolowe umożliwia przyswojenie ich przez wszystkie, łącznie z mózgową, tkanki organizmu i odpowiednie ich wykorzystanie w walce z wolnymi rodnikami.

 

Chroni to komórki i tkanki ciała przed niszczącym działaniem tych ostatnich, a tym samym przed rozwojem nieodwracalnych zmian struktury i funkcji organów wewnętrznych. Czyli – polifenole, będące silnymi przeciwutleniaczami, działają na organizm człowieka przeciwzapalnie, oczyszczająco i przeciwnowotworowo.

Jednym z najbardziej popularnych produktów, powstałych z tych owoców jest wino. Picie umiarkowanych ilości (do 200 ml, czyli dwóch kieliszków dziennie) wina, zwłaszcza czerwonego (zawiera dziesięć razy więcej polifenoli niż wino białe), poprawia spalanie tłuszczów i podnosi poziom „dobrego” cholesterolu (HDL). Dzięki zawartości flawonoidów i antyutleniaczy nie dopuszcza do stopniowego zamykania się naczyń wieńcowych, a to oznacza, że chroni przed chorobami serca.

Reklama
Reklama

 

Zdecydowanie odradzamy picie – zwłaszcza ciężkiego wytrawnego wina – osobom cierpiącym na częste bóle głowy, przyjmującym leki nasenne i antydepresyjne, leki nasercowe (głównie pochodne nitrogliceryny), leki obniżające ciśnienie, przeciwbólowe na bazie narkotyków i antybiotyki.

 

I winogrona, i czerwone wino, chronią także przed rakiem piersi, pobudzają wydzielanie soków żołądkowych, co zwiększa ich skuteczność w procesie trawienia.

 

KK


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA