UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Gvvvgvvvvvvvgggggghhbgggvvvv"?mmmmmmmmmmmmmmmmmkugfrrhhfhfufjdirnfirjtijtktjtitjtjfjfjfjjfjjfjruruufutururururururuururuurururururhgrhrhrrhyryryryrryr...
  Hhdhdhhe
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Wirusowe zapalenie gardła

Wirusowe zapalenie gardłaWirusowe zapalenie gardła to jedna z najczęstszych infekcji u dzieci. U maluchów w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (do 7. roku życia) układ immunologiczny jest jeszcze niedojrzały, dlatego dzieci przebywające w dużych skupiskach – w żłobkach i w przedszkolach – łatwo „łapią” infekcje. Przede wszystkim dlatego, że ten wirus rozprzestrzenia się metodą kropelkową – wystarczy kichnięcie, aby infekcja przeniosła się na kilka innych osób.

 

Choroba trwa około 7 dni. Wszystko zależy od tego, czy jest spowodowana tylko wirusem, czy może zapalenie wirusowe występuje jednocześnie z zakażeniem bakteryjnym.

Najczęściej zapalenie gardła wywołują: adenowirusy, rhinowirusy, enterowirusy, wirusy grypy, paragrypy i opryszczki oraz wirus Epsteina-Barr. Zdarza się także, że towarzyszy ono chorobom zakaźnym, takim jak różyczka czy ospa.

Reklama
Reklama

 

Objawy

Objawy wirusowego zapalenia gardła to najczęściej:

 • ból gardła

 • suchość w gardle

 • wysoka gorączka

 • katar

 • powiększenie obwodowych węzłów chłonnych

 • zaczerwieniona błona śluzowa pokryta śluzową wydzieliną

 • przekrwione migdałki

 

Leczenie:

Nie należy stosować antybiotyków. Wskazane są leki przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe (na przykład paracetamol i ibuprofen, a w przypadku dzieci – syropy przeciwzapalne). Warto także płukać gardło roztworem soli kuchennej lub ziołowymi płukankami. Można także stosować tabletki do ssania oraz środki odkażające i przeciwbólowe w aerozolu.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA