UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • 7 sposobów jak zadbać o dobry wzrok

  O wzrok należy dbać cały czas, chociaż sama do niedawna tego nie robiłam.No ale cóż. Czlowiek mądry po szkodzie. Okulary są, widzę lepiej. Staram się...
  Aldona
 • Serwatka: znakomita dla zdrowia

  To jest nie prawda ze noe moze pan tolerpwac serwatki . Moze to pic kazdy bez wzglendo na dolegliwosci czy chorobe
  Wanda
 • Błonnik i przyjazne bakterie

  Brałam błonnik razem z probiotykiem acidolac, żeby poprawić perystaltykę jelit i pozbyć się przykrych i strasznie uciążliwych zaparć. Powiem szczerze,...
  chmura
 • Przedwczesny wytrysk – wstydliwy problem

  Jakbym czytał o sobie ;) Na początku lekarz dał mi viagrę, ale i tak kazał brać po pół tabletki, więc przerzuciłem się na te tabletki, co Ty, żeby nie...
  bartolo

Zakupy są zdrowe – i przedłużają życie!

Zakupy są zdrowe – i przedłużają życie!Internetowy dziennik akademicki „Journal of Epidemiology & Community Health” opublikował zaskakujące wyniki badań Institute of Population Health Sciences w Tajwanie. Okazuje się, że jednym ze sposobów na przedłużenie życia mogą być... zakupy. Dotyczy to przede wszystkim osób po sześćdziesiątce.

 

Naukowcy przebadali 2000 kobiet i mężczyzn w wieku około 65 lat, których zapytali o to, jak często robią zakupy. Potem prześledzono dane dotyczące ich stanu zdrowia z 9 lat (1999–2008).

Okazało się, że niezależnie od kondycji psychicznej i fizycznej, osoby, które codziennie robiły zakupy, żyły dłużej niż ci uczestnicy eksperymentu, którzy z tej przyjemności korzystali tylko raz w tygodniu lub rzadziej.

Jak naukowcy tłumaczą ten fenomen? Ich zdaniem zakupy to czynność, która wymusza na starszych osobach pewną formę aktywności fizycznej, o wiele lżejszej i przyjemniejszej niż zwykłe ćwiczenia. Poza tym wiąże się ona ze społeczną interakcją, a ta z kolei wymaga aktywności psychicznej.

 

Źródło: bbc.co.uk


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA