UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Głóg – zastosowania lecznicze

  Oj tak, głóg jest niezwykłą rośliną. Warto pamiętać o właściwościach wyciszających kwiatostanu oraz ułatwiających zasypianie. Wszyscy z napięciem nerw...
  Czarnulka
 • Sztuczne łzy – ratunek dla oczu

  oo tez ich uzywam! sa tanie i bardzo wydajne ;)
  agata
 • Leczenie bólu przewlekłego

  Moja mama cierpiała na przewlekły ból, ulgę przyniósł dopiero zabieg przecięcia szwów nożem chirurgicznym. Trochę nam zajęło znalezienie lekarza który...
  Piotrek
 • Świerzbiączka

  a czy leczenie podobne?? ja chyba mam świerzb i nie wiem co z tym robić :
  mimi

Zapalenie zatok

Zapalenie zatokZatoki to puste jamiste przestrzenie rozmieszczone symetrycznie wokół nosa i oczu, które wspomagają wymianę cieplną pomiędzy zazwyczaj chłodniejszym powietrzem a krwią oraz nawilżają i podgrzewają powietrze, zanim dostanie się ono do płuc. Niedrożność tych miejsc oraz stan zapalny mogą spowodować poważne komplikacje, ból i dyskomfort.

 

Zapalenie zatok to stan zapalny błony śluzowej i zatok obocznych nosa objawiający się przede wszystkim bólem czoła i ogólnym złym samopoczuciem. Wyróżnia się jego dwie formy – ostrą (do 12 tygodni) i przewlekłą (powyżej 12 tygodni). Najczęstszą przyczyną jest zakażenie wirusowe lub bakteryjne, będące powikłaniem po przeziębieniu. Ryzyko wzrasta, jeśli cierpimy na katar wywołany alergią. Nawracające ostre zapalenie często spowodowane jest czynnikami anatomicznymi oraz zmianami pourazowymi.

 

Reklama
Reklama

 

Objawy:

 • bóle głowy i twarzy

 • ropna wydzielina z nosa

 • niedrożność nosa

 • osłabienie węchu

 • czasami bóle zębów

 • złe samopoczucie

 

Leczenie:

Przy ostrym zapaleniu stosuje się antybiotyki, a także leki obkurczające naczynia (udrożniają ujścia zatok), rozrzedzające wydzielinę w nosie i antyhistaminowe. Jest wskazane, aby przebywać w pomieszczeniach, w których powietrze jest nawilżone, a temperatura nie przekracza 20 st. C. Polecane są inhalacje parowe. W wyjątkowych przypadkach konieczna jest operacja.

 

Powikłania:

 • Zdarza się, że stan zapalny przenosi się z zatok na tkanki oczodołu, co może doprowadzić między innymi do uszkodzenia wzroku, opadnięcia powieki, zaburzeń widzenia, silnych bólów głowy czy powstania ropni.

 • Zdarzają się także powikłania wewnątrzczaszkowe, na przykład zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, ropień mózgu czy zakrzepowe zapalenie zatoki jamistej.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA