UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Zapytaj lekarza - pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi lekarza na przesłane do nas pytania. Jeśli także chcesz zadać lekarzowi pytanie - kliknij tutaj.

 

Co należy jeść i pić w trakcie grypy żołądkowej?
Czy mogę zrobić sobie tatuaż, gdy choruję na zakrzepicę?
Co to jest słaba krzepliwość krwi, jakie są jej przyczyny i jak można jej zaradzić?
Pół roku temu dowiedziałam się , ze mam nerwice serca biorę Isoptin sr. Czy przy takiej nerwicy może boleć, kłuć serce lub w jego okolicy?
Utrata wagi po usunięciu żołądka
Farbowanie włosów w ciąży
Usunięcie polipa z fałdu głosowego
Jestem w 2 miesiącu ciąży i chciałabym się dowiedzieć, co można jeść, a jakich potraw unikać w czasie ciąży?
Jak skutecznie leczyć zwyrodnienia kręgosłupa i związane z tym bóle?
Witam serdecznie i pozdrawiam wszystkich lekarzy udzielających odpowiedzi. Mam pytanie, czy plamistość kości, jeśli mam w obu kościach biodrowych, da się wyleczyć? Czy jest to groźne? Dziękuję.
Czy popijanie podczas posiłku jest wskazane?
Jakie ryby można jeść, jak się ma anemię?
Witam! Moje pytanie jest następujące. 6 lat temu wystąpiły u mnie 2-3 ataki epilepsji. Od tamtego czasu biorę Dapakinę chrono 300 2x dziennie. Ataków nigdy więcej nie miałam. Chcę oddać krew jako dawca, dlaczego wszyscy mówią, że nie mogę?
Witam. Czy podskórne zapalenie tkanki paciorkowcem (róża), może spowodować atak dny? Obrzęk i ból stawu skokowego lewej nogi nastąpił po trzech tygodniach leczenia róży, którą miałem na łydce prawej nogi.
Witam! Czy w okresie ataku dny moczanowej można pić sok jabłkowy, z buraków czerwonych i innych warzyw i owoców, prosto z sokowirówki. Czy codzienne picie tych soków nie wpływa na wyzwolenie ataku dny?
Czy wyrostek może boleć przez okres dwóch lat? Czy ból może być odczuwalny pod żebrami, tak jakby to był żołądek?
Podczas obcinania włosów (noszę je bardzo krótkie) przy goleniu włosków na szyi został nadcięty odstający od skóry pieprzyk wielkości 3-4 milimetrów... co mam teraz zrobić?
Czy obrzęk języka jest jednym z objawów udaru mózgu?
Mam 14 lat, ważę 65 kg, mam 167 cm wzrostu. Chcę ważyć 45 kg. Jak mam to zrobić?
Jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się pocenia rąk i stóp?
Czy mogłam zarazić się gruźlicą, pijąc z butelki, z której wcześniej piła osoba chora na gruźlicę?
Jak można skutecznie pozbyć się odcisku na małym palcu stopy? Czy wykonuje się w tym zakresie jakieś zabiegi chirurgiczne?
Jakie bywają symptomy wczesnej choroby nowotworowej? Czy powiększone małżowiny uszne mogą sygnalizować postępującą chorobę?
Mam pytanie. Czy terapia Vilcacorą może być skuteczna w leczeniu bielactwa? Mam 38 lat, dwa miesiące temu na dłoniach zaczęły pojawiać mi się plamy bielactwa.
Jaką dietę stosować przy leczeniu czerniaka złośliwego?
Co to są bakterie coli?
Zwracam się do Pana z nurtującym mnie od pewnego czasu pytaniem. Niedawno zacząłem być aktywny seksualnie i spotkałem się z pewnym problemem, a mianowicie podczas erekcji mój narząd nie jest (nazwijmy to tak z braku lepszego określenia) gładki.
Zwichnęłam rzepkę. Za trzy dni zdejmą mi gips. Czy mogę potem chodzić w butach na obcasie?
Jak długo działa szczepionka przeciwtężcowa?
Czy szczepić się na kleszczowe zapalenie opon mózgowych?
Mój tato ma 63 lata i jakiś tydzień temu trafił do szpitala. Wykryto udar mózgu. Chciałabym dowiedzieć się, jak przebiega leczenie, ile może trwać i czy jest szansa by powrócił do całkowitego zdrowia?
Mam dopiero 22 lata i od jakiegoś roku cierpię na zapalenie korzonków. Powtarza się ono średnio 5 razy w roku. Co powinnam zrobić, do kogo się zgłosić? Czy nie jestem na to za młoda?
Jaką stosować dietę, by kamienie nerkowe się nie odradzały?
Mój syn ma 2,5 roku i ciągle wyjada piasek z piaskownicy, ziemię z ogródka i doniczek w domu, wszelkie błotko. Czym jest to spowodowane i jak mam się do tego ustosunkować?
Czy to normalne że trzy miesiące po wzięciu domięśniowych środków przeciwbólowych (po operacji) może jeszcze boleć pośladek?
Jak zaradzić nadmiernemu poceniu się? Pocę się tylko pod pachami? Dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiec? Pot jest bezwonny, pocę się nawet na mrozie. Czy jest na to jakieś lekarstwo?
Jakie badanie pomoże wykryć kandydozę przewodu pokarmowego?
Mam 27 lat i cholesterol 204. Czy to dużo, czy powinnam stosować jakąś dietę? Proszę o odpowiedź.
Jak przebiega operacja amputacji trzonu macicy i jakie są skutki uboczne?
Czy egzema może występować jednocześnie na dłoniach i stopach?
Co to jest "płaska krzywa cukrowa"? Mam cukier na czczo 97 mg, a w 2h po obciążeniu 50 g glukozą 100 mg. Co z tym robić?
Czy są preparaty, które można stosować przed i po stosunku seksualnym o działaniu "dezynfekującym" i zapobiegającym przenoszeniu chorób drogą płciową?
Czy badanie na hemoroidy boli?
Czy anoreksję można wyleczyć?
Czy półpasiec u mężczyzny może spowodować niepłodność?
Co oznacza w badaniu ogólnym krwi MXD i o czym świadczą jego podwyższone wartości?
Witam. Jaki okres czasu powinna trwać kuracja preparatem Artro Protect max żeby osiągnąć spodziewany efekt?
Czy można się zarazić chorobą nerek, np. dną moczanową od kobiety podczas stosunku oralnego, gdy okazało się że rozpoczęła się miesiączka i partner niechcący połknął krew chorej na nerki partnerki?
Jakie są objawy krwi rozrzedzonej?
Czy są inne, bardziej nowoczesne metody operacyjne leczenia zwyrodnienia stawu biodrowego, niż te tradycyjne? Podobno wykonuje się już takie operacje w Polsce gdzie pacjent po 2 dniach może opuścić szpital?