UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Reklama
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Zapytaj lekarza - pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi lekarza na przesłane do nas pytania. Jeśli także chcesz zadać lekarzowi pytanie - kliknij tutaj.

 

Witam. Mam pytanie, czy w przypadku hemoroidów (guzki zewnętrzne) można jeździć rowerem?
Mam 23 lata i żylaki z tyłu nogi pod kolanem, jest to ohydne. Pojawiły się bardzo szybko, miałam je w wieku już chyba 12 lat, a teraz się rozrosły. Jak najlepiej je usunąć i czy to jest płatne?
Czy mięśniaki macicy leczy się tylko operacyjnie, czy można skutecznie zastosować inne terapie - zioła, homeopatię, terapię hormonalną?
Czy po operacji obustronnej przepukliny pachwinowej można bez problemu zajść w ciążę, czy mogą być problemy z płodnością i donoszeniem ciąży (ruchomość macicy)? Jaki powinien być poród: SN czy cesarka?
Bardzo chciałabym przytyć. Proszę o podanie wskazówek i jadłospisu. Czy stosować dodatkowo odżywki typu nutri drink?
Co oznaczają na RTG płuc "wnęki naczyniowe"?
Po badaniu gastrologicznym stwierdzono u mnie grzybicę przełyku. Czy mogę dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat?
Dzień dobry! Chciałem się zapytać, czy moja koleżanka może mieć padaczkę, jeżeli jej mama ma padaczkę nabytą? Jak można się zbadać, czy jest się chorym na tę chorobę? Czekam na odpowiedź...
Witam! Mój mąż ma 41 lat, ostatnio mocno przytył, doskwiera mu ból pleców (dysk), chrapie w nocy, aż mam wrażenie, że się dusi, do tego mocno się poci. Ciężko pracuje fizycznie. Jak mu pomóc?
Moja 10-letnia córka strasznie krzywi stopy chodząc, zwłaszcza lewą. Jest na to sposób? Przez ten chód krzywi bardzo buty. Chcę ją z tego wyleczyć, są sposoby domowe, czy tylko zostaje wizyta u lekarza?
Witam! Jestem pracownicą ochrony i właśnie dowiedziałam się, że jestem w ciąży;) Czy mogę iść od razu na zwolnienie lekarskie?
Czy kobieta ze schizofrenią może stosować leczenie uzupełniające z CIM 1000? Czy może wyleczyć się z tej choroby? Proszę o odpowiedź. Rajmund.
Witam. Czy zapalenie mięśnia sercowego może nastąpić po wysiłku fizycznym w stanie przeziębienia? Jeśli tak, to jakie widoczne objawy pozwalają na stwierdzenie lub przypuszczanie takiego faktu?
Witam, czy przy stłuszczeniu wątroby można zażywać spirulinę jako oczyszczenie wątroby?
Proszę o poradę - mam niezbyt zaawansowaną osteoporozę oraz miażdżycę kończyn dolnych. Czy mogę ćwiczyć na rowerku stacjonarnym, stosować ćwiczenia rozciągające i jogę? Mam 58 lat.
Mój puls jest 90 lub 95, mam 74 lata. Czy to jest normalne?
Moja córeczka była szczepiona na gruźlicę miesiąc temu. Teraz na rączce w miejscu szczepienia zrobił się duży czerwony guzek. Czy to normalne? Mała jest wcześniakiem urodzonym w 29 tygodniu.
Czy łysienie związane z przyjmowaniem Acenocumarolu jest odwracalne?
Jeśli chłopak ma wzrost w granicach 165-170 w wieku 17 lat powinien zgłosić się do endokrynologa? W razie ewentualnych nieprawidłowości są inne metody leczenia niż podawanie hormonu wzrostu?
Witam ! Mam problem, zrobiłam sobie tatuaż 3 lata temu i obok niego pół roku temu zrobił się pieprzyk. Czy to nic groźnego? Jest mały, okrągły, jasnobrązowy i trochę wystający.
Mam pytanie. Mój partner cierpi na chorobę wyrosła chrzęstno kostne mnogie. Czy nasze dzieci na 100% będą miały tę chorobę? Jakie jest prawdopodobieństwo?
Jestem po usunięciu woreczka żółciowego. Gdzie mogę znaleźć dietę? Po jakim czasie mogę jeść normalnie? Czy brać jakieś leki na wzmocnienie wątroby, np. raphacholin? Jakie mogą być skutki w niestosowania diety?
Witam. Mam powiększone migdały, byłam dziś u lekarza i dostałam antybiotyk. Nie mam gorączki, natomiast mam katar. Proszę mi powiedzieć, czy mogę zarazić 6-miesięcznego synka?
Od pewnego czasu mam nadcisnienie tętnicze. Czy to, że mam żylaki kończyn może mieć związek z nadciśnieniem? Ostatnio przebywałam na neurologii z powodu nadciśnienia i "zesztywnienia" twarzy.
Czy można wyleczyć do końca grzybicę pochwy? Tak żeby już nigdy nie wracała?
Czy Artro Protect Eliksir w płynnej postaci jest lepszy od tabletek? Czy jego wchłanialność jest większa?
U mojej cioci podczas badania USG nerek wykryto przy ściankach kolglomerat? Proszę o wyjaśnienie co to może być?
Czy w wieku 27 lat można zachorować na Parkinsona [mężczyzna]. Do jakiego lekarza należy się udać?
Lekarz rodzinny odmówił mi ostatnio wykonania podstawowych badań profilaktycznych (morfologia, mocz, itp.). Czy miał prawo?
Proszę, a raczej błagam o pomoc. Codziennie w nocy, koło godziny drugiej, budzę się i jem słodycze. Nie zasnę, jeśli tego nie zrobię. Rano wstaję niewyspana i zła, że nie powstrzymałam się od jedzenia. Nocne jedzenie sprawia, że tyję. Badania poziomu cukr
Dlaczego tak ciężko jest wyleczyć zapalenie kości do której wdał się gronkowiec? Czy jest to uleczalne?
Schudłam 10 kilo, niestety, pozostała mi zwiotczała skóra. Próbowałam różnych preparatów, ale bez skutku. Jak poprawić jędrność i ładny wygląd skóry?
Zaszłam w ciążę, ale martwię się, bo kochałam się z mężem, a on dzień wcześniej dużo wypił. Czy będzie to miało jakieś konsekwencje dla dziecka?
Witam i pozdrawiam. Chciałam się dowiedzieć co to jest ANOMALIA KIMMERLEGO. Czy jest to coś groźnego i jak się to leczy? Dziękuję.
Co to jest zwyrodnienie tłuszczowe różnych narządów wewnętrznych i co to jest osteopatia?
Jak groźna w skutkach może być długotrwale nieleczona anemia?
Czy po usunięciu żylaków można biegać?
Czy węzły chłonne bolą?
W jaki sposób przeprowadza się sprawdzenie stanu wolemii?
Chciałam zapytać, ile powinien wynosić cukier na czczo, po wypiciu glukozy 75 g, czyli po jednej godzinie od wypicia i po dwóch godzinach od wypicia w czasie ciąży, a dokładnie w 25 tygodniu ciąży.
Proszę mi powiedzieć co to jest agenezja ciała modzelowatego, nieprawidłowość w budowie móżdżku. Urodziła mi się wnusia i chciałabym wiedzieć co to za choroba i jakie ma skutki?
Czy nabłonkowa termoablazja jest groźna i jakie leczenie się stosuje?
Czy można robić badanie krwi, np. keratynina, w czasie miesiączki?
Mam często opryszczkę na ustach, czym leczyć skutecznie? Czy można pozbyć się jej całkowicie? Pozdrawiam...
2 dni przed miesiączką uprawiałam seks bez zabezpieczenia. Czy mogę zajść w ciążę?
Witam, chciałabym wiedzieć, czy laserowe usuwanie owłosienia ma wpływ na ciążę? Pozdrawiam, Asia.
Ok. 10 lat temu syn miał przeciętą skórę na przedramieniu. Miał założone 3 szwy i po wygojeniu została mu tylko blizna. Teraz pod tą blizną zaczęło mu się robić twarde zgrubienie. Co to może być?
Czy lekarz postępuje rozsądnie, jeśli osobie odwodnionej, mającej zaburzenia gospodarki elektrolitowej, podaje diuretyki? Proszę odpowiedź uzasadnić.
Jakie leki mogę wziąć, by stracić przytomność, nie chcę się zabić, ale chcę, by zawieziono mnie do szpitala i by mnie odratowali. Muszę to zrobić, by mama zwróciła ma mnie uwagę. Proszę o odp. Anastazja
CZY JEST MOŻLIWA ALERGIA NA MANNITOL?