UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Reklama
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Zapytaj lekarza - pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi lekarza na przesłane do nas pytania. Jeśli także chcesz zadać lekarzowi pytanie - kliknij tutaj.

 

Mam następujące pytanie: 31 grudnia przeszłam operację nerki, kamień zablokował nerkę i wdała się sepsa. Teraz jest już wszystko w porządku, z tym że w lutym zaszłam w ciążę. Czy jest to bezpieczne dla dziecka?
Witam! Czy złe funkcjonowanie przysadki mózgowej ma związek z okresem co 50 dni oraz zanikami pamięci i otyłością?
Ile dni po okresie są dni niepłodne?
Witam. Czy nerwica albo depresja może powodować łysienie?
Witam! Stwierdzono u mnie podczas USG zwężenie warstwy miąższowej prawej nerki do ok. 8 mm i skierowano do poradni nefrologicznej, ale chcę wiedzieć, co się z tym wiąże i skąd się wzięło. Miałam już kamicę.
Mam takie pytanie - mój chłopak miał wirusa hpv, ja uprawiałam z nim seks oralny. Czy może mi się coś zrobić na gardle, np. jakieś brodawki??? Dziękuję.
Na czym polega odwarstwienie śluzówki nosa?
Czy zażywane przez mężczyznę leki zawierające kwas walproinowy: Orfiril i Lamotrix (z powodu epilepsji) mogą jak w przypadku kobiety przyczynić się do pojawienia się wady cewy nerwowej u dziecka?
Dzień dobry. Jakie badania mogą zdiagnozować przyczyny zmian nastroju - oprócz badań tarczycy?
Czy można zarazić się wirusem HIV podczas stosunku oralnego?
Chciałam zapytać o gronkowca. Moje dziecko ma 6 tygodni i zaraziło się gronkowcem - ma go w nosie. W szpitalu kazali mi zrobić wymaz. Czy mogę być nosicielką i co spowoduje gronkowiec? Używam bactrop.
Witam. Gdzie mogę znaleźć materiały na temat postępowania z osobą, która cierpi na bezdech senny pochodzenia centralnego? Bo niestety w internecie nie ma nic konkretnego na ten temat.
Dzień dobry. Chciałabym się dowiedzieć co znaczy hipodencja nadnercza? Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Z szacunkiem i poważaniem, Magdalena.
Mam następujące pytanie, w jakim stopniu półpasiec jest zakaźny?
Czy kąpiel w gorącej wodzie może szkodzić (i jak)? Zawsze po takiej kąpieli mam wysokie ciśnienie.
Witam. Moja córeczka skończyła 9 miesięcy i jeszcze nie ma ząbków. Kiedy one wyjdą? Dodam, że córcia jest niespokojna, marudna, popłakuje i budzi się w nocy.
Jak wyleczyć przewlekłą biegunkę? Wynik gastroskopii nie wskazuje żadnych zmian. Proszę o poradę. Pozdrawiam.
W jaki sposób można badać długość mięśni, ścięgien?
Co to znaczy dystroficzna budowa ciała ze skłonnością do kyfoskoliozy u dorosłych?
Pierwszą miesiączkę dostałam 24 lipca 2009 roku i nie byłam na cytologii. Co to jest za badanie? Czy to będzie bolało?
Chciałam zapytać o lek sympramol. Czy osoby uzależnione od kokainy, które już nie biorą, mogą brać tego rodzaju leki? Czy się nie uzależnią?
Czy gangrena jest zaraźliwa, jeżeli jest na nogach, a z nóg wydobywa się płyn, który śmierdzi jak zgniłe mięso?
Czy prostata może być przyczyną nieudanego (gorszego) seksu? A może to lekarstwa na prostatę coś psują, np. obniżają ciśnienie?
Mam 17 lat i 168 cm wzrostu, nie rosnę, a chciałbym być wyższy. Czy stosowanie preparatów z L-argininą spowoduje, że zacznę rosnąć? Czy stosowanie tych preparatów zwiększa produkcję hormonu wzrostu?
Jakie, oprócz diety, mogą być przyczyny podwyższonego poziomu cholesterolu? Jestem młodą osobą, zdrowo się odżywiam, uprawiam sport, a wyniki badań krwi stale wykazują podwyższony poziom cholesterolu.
Czy przez stosunek oralny można zarazić się HPV? Dziękuję.
Czy stosowanie L-argininy jest bezpieczne? Jakie są ewentualne skutki uboczne jej stosowania?
Ile czasu po podaniu jodu radioaktywnego 12 nie mogę kontaktować się z ludźmi?
Lekarka podejrzewa uczulenie na nikiel. Przed pójściem do alergologa mam zrobić sobie morfologię z obrazem. Po co?
Co to jest HPV? Jak można się tym zarazić?
Czy kobieta, która miała wycięte jajniki może zajść jeszcze w ciążę?
Jak można wyleczyć przewlekłe zapalenie kłębuszków nerkowych?
Jeżeli mam nadżerki na żołądku i jednocześnie mam cukrzycę typu II (leczona dietą), czy mogę pić sok z surowej słodkiej kapusty?
4 lata temu miałam HPV i dostałam szczepionkę, a mój maż nie i teraz: Czy on jest nosicielem i czy może zarażać poprzez np: wannę albo sedes? Boję się o naszą małą córeczkę, bo ją kąpię w naszej wannie.
Witam! Chciałbym zapytać czy w przypadku epilepsji należy włożyć coś do buzi chorego? (Nie jestem pewien, więc pytam, ponieważ czytałem na jednej stronie, że należy włożyć chusteczkę albo róg ręcznika.)
Córka ma zmiany malacyjne w kolanach. Zaczęło się od jednego po jakimś czasie drugie kolano, a teraz zaczyna boleć biodro. Czy taka choroba może się przenieść na wszystkie stawy?
Czy lecząc wrzody żołądka można spożywać Colon C oraz nutridrinki?
U mojego dziecka 28 lat wykryto torbiel szyszynki, jak się to leczy? Czy jest to zagrożenie życia? Bardzo proszę i z góry dziękuję.
Podczas kontrolnej wizyty u endokrynologa stwierdzono u mnie zespół policystycznych jajników. Z czym się to wiąże? Jaką zależność ma ta przypadłość do ciąży? Czy istnieją jakieś zagrożenia?
Dzień dobry. Chciałam się zapytać co to jest otrzewna? Dziękuję, Janina.
Czy picie octu jabłkowego jest zdrowe?
Czy pojawiły się w ostatnim okresie jakieś skuteczne nowości dotyczące walki z łuszczycą? Walczę z tą chorobą już 30 lat. Może w ostatnim etapie życia będę mogła się wyleczyć? Proszę o skuteczne porady!
Mam 19 lat i ważę 88 kg przy wzroście 165 cm. Jak mogę się odchudzić? Bardzo szybko się meczę, pocę i jem, wydaje mi się, zbyt dużo słodyczy; Co mogę zrobić? Proszę o pomoc.
Czy po amputacji trzonu macicy bez przydatków można zajść w ciążę?
Czy można zarażać gronkowcem?
Witam! Farmakologiczne środki antycholesterolowe mają fatalne działanie uboczne (bóle mięśni itp.) Dobrze znoszę roślinne STANOLE. W jakich roślinach jest ich najwięcej?
Mam 15 lat i dostałam skierowanie na badanie tomograficzne głowy. Czy tomografia głowy w moim wieku jest szkodliwa?
Czy chory na cukrzycę typu II może spożywać owoce kiwi i w jakich ilościach?
Mam pytanie. Za tydzień czeka mnie zabieg, mają mi usunąć polipa ze strun głosowych i chciałabym się dowiedzieć, czy będę musiała stosować jakąś specjalną dietę przez kilka tygodni?
Mam ogromny problem. Mam 16 lat i mlecznego kła. Nie wiem, czy mam go wyrwać, bo nie wiem, czy będę musiała bardzo długo czekać aż urośnie stały. Najgorsze jest to, że ten ząb bardzo dobrze się trzyma.