UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Zapytaj lekarza - pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi lekarza na przesłane do nas pytania. Jeśli także chcesz zadać lekarzowi pytanie - kliknij tutaj.

 

Panie Doktorze, mam pytanie. Czy polipa macicy można pozbyć się farmakologicznie?
Mój dziadek choruje na cukrzycę oraz niewydolność nerek. Chciałabym się dowiedzieć, jaką dietę powinien stosować w tym przypadku? Czego unikać, a co jest wskazane?
Witam, mam ogromny problem. Czy istnieje możliwość wyćwiczenia głosu tak, aby brzmiał poważniej? Dodam, że mam 25 lat, a głos powoduje, że ludzie biorą mnie za dziecko. Pozdrawiam, zrozpaczona.
Od urodzenia mam przepuklinę udową i nie mogę zajść w ciążę. Czy jedno może mieć związek z drugim? Z góry dziękuję.
Witam, chciałam zapytać, czy 14-miesięcznemu dziecku można podawać do picia herbatki granulowane np. Ekoland? Zawierają cukier, więc nie wiem, czy można. Bardzo proszę o pomoc.
Co to jest Sulfit-test moczu dodatni?
Jak usunąć wąsik nad ustami? Jakie mogą być tego przyczyny?
Jak leczyć podbite oko?
Zostałam poparzona wrzątkiem, jestem w dziewiątym tygodniu ciąży. Czy moje maleństwo będzie miało znamię po urodzeniu?
Jak długo trzeba leczyć zakrzepicę żył głębokich w nogach, jaką dietę stosować, jakie ćwiczenia uprawiać? Mam 35 lat, jeszcze nie rodziłam, czy mogę brać leki hormonalne? Boję się czy przy ciąży problem się nie powtórzy.
Minęły 2 lata od usunięcia kamieni z woreczka żółciowego. Blizna jest cięta, gruba i piecze. Proszę powiedzieć dlaczego, co może być przyczyną?
Chciałbym zadbać o swój mózg. Mam 19 lat, ale przez chroniczny stan zapalny dość mocno uszkodziłem jego komórki. Jakie preparaty stosować?
Będąc w wieku 14 lat, bardzo często miewałam obfite krwotoki z nosa. Trwało to dłuższy czas. Zawsze leżałam z głową pochyloną do tylu, połykając krew. Czy mogą wystąpić tego jakieś następstwa?
Mam problem z poceniem się stóp! Dużo trenuję na siłowni, niestety, po każdym treningu moje stopy bardzo śmierdzą. Zaznaczam, że zmieniam skarpety codziennie. Jak mogę pozbyć się tego zapachu. Czy to grzybica?
Jak leczyć pryszcze?
Śpię po 10 h dziennie, ale ciągle chodzę zmęczona, obolała i niewyspana. Do tego każdej nocy mam bardzo dziwne sny. Co może być przyczyną?
Biorę lek Sympramol, a za tydzień mam urodziny, na które przygotowałam wielką imprezę, wynajęłam salę itd. Z tym lekiem nie mogę jednak spożywać alkoholu. Czy mogę go odstawić na ten dzień i wypić chociaż za swoje zdrowie?
Mam napady wilczego głodu. Jem, mimo że jestem pełna. Non-stop myślę o jedzeniu, nie potrafię skupić się na niczym innym. Czy to mogą być początki bulimii? Gdzie się to leczy?
Postanowiłem skorzystać z leków andyjskich w leczeniu cukrzycy typu II. W "Kuracji 14" proponowane są trzy etapy. Czy w czasie tej kuracji należy przyjmować w całości obecne leki?
Mam mieć operację - nie kazano mi szczepić się przeciw żółtaczce - dowiedziałam się, że mała jest skuteczność szczepienia "w trybie wyjątkowym" co zrobić?
Czy przy zakrzepicy w nogach można planować w późniejszym czasie ciążę?
Czy jest możliwe, żeby osoba całkiem niepijąca miała we krwi 0,82 g/l czystego etanolu, a na drugi dzień w wydychanym powietrzu 0,30? Przyjmuje tylko Heparegen, Baclofen 10 mg, Diclo Duo i Amizepin.
Witam. Od pewnego czasu jestem morsem i w związku z tym mam pytanie: Jakie następstwa miałoby zanurzenie głowy pod wodę? Czy miałbym problem z zatokami?
Dwa tygodnie temu miałam usunięty mięśniak macicy, niestety konieczna była również amputacja trzonu macicy. Jakie są skutki usunięcia trzonu macicy, tzn. czy będę miała miesiączkę itp?
Colon C należy przyjmować przed śniadaniem i kolacją. Czy podczas gdy nie jem kolacji, a przed śniadaniem nie mam możliwości wypicia to nie zadziała?
Mój mąż, jego brat, oraz dziecko brata cierpią na epilepsję. Epilepsja nie jest dziedziczna? Tak bardzo boję się o własne dziecko.
Witam! Moje pytanie dotyczy choroby oczu tj. zaniku nerwu wzrokowego. Czy można w przypadku tej choroby dobrać okulary, tak aby poprawić sobie widzenie? Okulary, które mam robią to w minimalnym stopniu.
Jak schudnąć przy niedoczynności tarczycy?
Mam bardzo niską temperaturę ciała nieprzekraczającą 35 stopni C. Czy jest w tym coś niepokojącego? Czy powinnam wykonać jakieś badania?
Czym spowodowana jest alergia?
Witam. Mam pytanie: jaką dietę stosować podczas zapalenia żołądka?
Mam 14 lat. Moim problemem są zimne ręce, nie wspominając o nogach. Na dodatek moja skóra na dłoniach jest szorstka. Często widać "układ krwionośny" na moich dłoniach, robią się sine. Co mam robić?
Czy to prawda, że tracenie przytomności na zawołanie "zabija" szare komórki?
Na opakowaniu sera wędzonego przeczytałam, że w składzie jest konserwant AZOTAN POTASU, proszę mi napisać jak bardzo jest on szkodliwy i jakie działania niepożądane może wywołać?
Co jest najlepsze na oczyszczenie organizmu z alkoholu?
Mam problem z mruganiem oczami, bardzo mi to przeszkadza. Gdzie mam się udać z tym problemem?
Jaki powinien być poziom PSA po operacji raka prostaty?
Mam niedoczynność tarczycy, która nie była leczona ponad 10 lat od diagnozy. Pracowałam jako monter w przemyśle radiowym i lutowałam części radiowe. Czy choroba spowodowana została pracą?
Jaka, oprócz nieprawidłowości w funkcjonowaniu serca, może być przyczyna krótkich skurczów w klatce piersiowej? Czy mogą one być wynikiem wad kręgosłupa?
Chciałem zapytać, czy punkcja zatoki przynosowej jest bezpieczna i nie ma po niej żadnych komplikacji?
Osiem miesięcy temu przyjęłam jod radioaktywny na nadczynność tarczycy, wyniki mam bardzo dobre i zaszłam w ciążę. Czy to bezpieczne dla przyszłego maleństwa?
Jaka jest przyczyna zaniku komórek nerwów obwodowych? Jak można leczyć zanik nerwów?
Chciałam zapytać, czy alergia pokarmowa może powodować astmę oskrzelową i atopowe zapalenie skóry?
Jakie leki antydepresyjne można kupić bez recepty?
Jak skutecznie wyleczyć drożdżycę?
Czy po usunięciu mięśniaków macicy, bez jajników można zajść w ciążę?
Witam, mam naczyniaka jamistego mózgu. Na czym polega zasuszanie naczyniaka i w którym miejscu się je wykonuje? Z góry dziękuję za pomoc;)
Jak leczyć podagrę?
Jak długo wchłania się krew po wylewie krwi do oka i po jakim czasie można odzyskać ostrość widzenia?
W jaki sposób, jakimi metodami (farmakologia, zioła, dieta) można skutecznie obniżyć poziom cholesterolu?