UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Ospa wietrzna. Objawy i powikłania

  A jeśli moja 4 latka nie chce być smarowana? Płaczę jakbym ja zazynala albo gorzej
  Aneta
 • Owoc kiwi – król witamin

  super ze tak zdrowe wole niz jablka
  bronislawa
 • Hirudoterapia – leczenie pijawkami

  Mam zespół rowka nerwu łokciowego. Pół roku miałam obrzęk małego palca i dłoni, nie miałam czucia w tym miejscu, wiele czynności sprawiało mi ból(myci...
  Magicrazna
 • Ozonoterapia

  Kolezanka poradzila mi ozon do krwi z powodu moich problemow ze skora, nie dosc ze alergia, to jeszcze uzywanie masci ze sterydami spowodowalo jakies ...
  Sanna33

Zawał serca... z miłości

Zawał serca... z miłościZłamane serce i tęsknota za zmarłą ukochaną osobą naprawdę mogą nam zaszkodzić. Amerykańscy naukowcy odkryli, że osoby przechodzące żałobę są 21 razy bardziej narażone na zawał serca w dzień po śmierci kogoś bliskiego, a 6 razy bardziej – w ciągu pierwszego tygodnia

 

 

Wyniki badań przeprowadzonych pod kierownictwem Elizabeth Mostofsky z Beth Israel Deaconess Medical Center w Bostonie zostały opublikowane w piśmie „Circulation: Journal of the American Heart Association”.

Naukowcy zbadali dane medyczne oraz przepytali tych pacjentów, którzy w latach 1989–1994 znaleźli się w szpitalu z powodu ataku serca. Ankietowani musieli odpowiedzieć na pytanie dotyczące okoliczności ich choroby, a także tego, czy w ciągu roku stracili kogoś bliskiego i jaki rodzaj relacji łączył ich ze zmarłym.

Reklama
Reklama

 

Okazało się, że stres wywołany żałobą może podnieść tętno i ciśnienie krwi oraz przyspieszyć krzepnięcie krwi, a właśnie wszystkie te elementy mogą doprowadzić do zawału serca. W początkowym okresie żałoby ludzie najczęściej niewiele śpią i jedzą oraz zapominają brać przepisane im leki.

– Rodzina i przyjaciele osób przechodzących okres żałoby powinni zapewnić im wsparcie, aby zapobiec takim przypadkom, szczególnie na samym początku – mówi kierująca badaniami Elizabeth Mostofsky. – Również lekarze powinni zdawać sobie sprawę z tego, że pogrążeni w żałobie pacjenci są o wiele bardzie narażeni na zawał serca w pierwszych dniach po utracie ukochanej osoby.

 

Źródło: telegraph.co.uk


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA