UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Gvvvgvvvvvvvgggggghhbgggvvvv"?mmmmmmmmmmmmmmmmmkugfrrhhfhfufjdirnfirjtijtktjtitjtjfjfjfjjfjjfjruruufutururururururuururuurururururhgrhrhrrhyryryryrryr...
  Hhdhdhhe
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Co to jest zwyrodnienie tłuszczowe różnych narządów wewnętrznych i co to jest osteopatia?

Co to jest zwyrodnienie tłuszczowe różnych narządów wewnętrznych i co to jest osteopatia?

Stłuszczenie to nadmierne nagromadzenie się tłuszczów w komórkach - najczęściej dotyczy wątroby i nerek. Jest to objaw patologicznych mechanizmów metabolicznych, których przyczyna bywa różna. Dla przykładu stłuszczenie wątroby często (ale nie zawsze!) może być  wynikiem picia alkoholu. Dochodzi do stopniowej przebudowy komórek narządu, którego funkcjonowanie staje się coraz bardziej utrudnione.

Osteopatia to postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne opierające się na zabiegach manualnych i dotyczące ogólnej dysfunkcji stawowej  w zakresie udziału tych zaburzeń w pogorszeniu się (lub utrzymaniu się) choroby.