UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kaszel - rodzaje i przyczyny

  Wiecie ile rodzajów kaszlu może mieć mały przedszkolak? Cały kalejdoskop. Do tego oczywiście całkiem różne leczenie. Ostatnio testowaliśmy inhalacje ...
  Kokos
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Uzdrowiska i sanatoria

Polańczyk-Zdrój

Polańczyk-ZdrójNazywany bieszczadzkim kurortem Polańczyk-Zdrój to kompleks sanatoriów i domów wczasowych leżący na skraju Bieszczad, na wąskim półwyspie głęboko wcinającym się w wody Jeziora Solińskiego.
Polańczyk istniał już przed 1580 r. pod nazwą Poleszczańskie i należał do sławnego rodu Kmitów. Był wsią założoną na prawie wołoskim. Pierwotnie leżał na lewym brzegu Solinki w miejscu, które dziś jest pod powierzchnią jeziora. Była to mała osada typu pasterskiego, której mieszkańcy zajmowali się głównie hodowlą zwierząt gospodarskich. W wyniku karczowania terenów leśnych wieś przemieszczała się w górę, a pierwotna osada stała się przysiółkiem. Ostatecznie wyższą wieś nazwano Polańczykiem.

Czytaj więcej...