UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

A-Z Tape Manager Biegaczy

 

Depresja

Jak zimą dobrze przygotować się do wiosny?Rozdrażnieni brakiem słońca, apatyczni i ociężali po zimowej wysokokalorycznej diecie, rozleniwieni i ospali – nie tak łatwo znajdziemy w sobie dość siły i energii, by ostatecznie wybudzić się z zimowego snu. Mogą zniechęcić nas do tego również częste wahania pogodowe. Skoki temperatury i ciśnienia oraz porywisty wiatr często wzmagają niektóre dolegliwości (bóle głowy i stawów czy kłopoty z krążeniem), a także mają negatywny wpływ na samopoczucie. Dlatego warto usiąść i obmyślić kilka dobrych sposobów, dzięki którym w nową porę roku wejdziemy zregenerowani i zadowoleni z życia.

Czytaj więcej...

Dystymia – zgubiona radośćDystymia zaliczana jest do zaburzeń jednobiegunowych i polega na przewlekłym obniżeniu nastroju, jednak o łagodniejszym przebiegu niż depresja. Osoby nią dotknięte odbierane są jako wycofane, mające pesymistyczny styl bycia. Ze statystyk wynika, że choroba dotyka 2-5 proc. populacji.

Czytaj więcej...

Depresja sezonowaPóźną jesienią i zimą ciągle narzekamy na zmęczenie i senność. Jedynym marzeniem po skończonych zajęciach jest powrót do łóżka. Aby poprawić zły nastrój, karmimy się słodyczami i... tyjemy. Kogo i jak często dotyka depresja sezonowa?

Czytaj więcej...

Depresja poporodowa: na przekór radości z macierzyństwaDepresja poporodowa to poważne, chociaż często bagatelizowane schorzenie. Matce nie pozwala cieszyć się macierzyństwem. Sprawia, że traci ona zainteresowanie dzieckiem. Ono z tego powodu emocjonalnie gorzej się rozwija. Cierpią na tym również relacje matki maleństwa z jej partnerem, ojcem dziecka. Pocieszające jest tylko to, że depresja poporodowa jest problemem stosunkowo niewielkiej liczby kobiet i że traktuje się ją obecnie z coraz większą uwagą i powagą, tak jak inne postaci depresji.

Czytaj więcej...

Sezonowa depresja – przyczyny, leczenieSłońce – nasz największy dostawca energii – w zimowe dni świeci nam najwyżej półtorej godziny dziennie. To tak zwana „średnia nasłonecznienia” ze stycznia, a to oznacza, że są także gorsze, ciemniejsze dni...
(Dla porównania – w czerwcu cieszymy się słonecznym blaskiem bez mała osiem godzin dziennie). Wstając po ciemku i wracając po ciemku z pracy, czujemy, jak uchodzi z nas energia i radość życia... Jak przetrwać „długie, złe miesiące” bez światła?

Czytaj więcej...