UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Stres

Sposób na stres zapisany w genachStres to nieodłączny element dzisiejszych czasów. Żyjemy intensywnie i co za tym idzie mamy mniej czasu na przyjemności i odpoczynek. Przeciągający się stan napięcia i zmęczenia może mieć zgubne skutki dla naszego zdrowia i samopoczucia. Jak zadbać o odpowiednią higienę psychiczną? Czy geny mogą w tym pomóc? Opowiada dr inż. Tomasz Czernecki, dietetyk genetyczny.

Czytaj więcej...

PrzemęczeniePrzemęczenie to inaczej ciągle towarzyszące nam uczucie zmęczenia. Jest też nazywane zmęczeniem przewlekłym, gdyż powstaje pod wpływem nakładania się stanów zmęczenia przy braku warunków do dostatecznego wypoczynku. Zazwyczaj to skutek intensywnego lub długotrwałego wysiłku albo stresu, którego nie umiemy odreagować. Przemęczenie bywa porównywane do stanu chorobowego, zwłaszcza ze względu na pojawiające się pod jego wpływem objawy: niekorzystny wygląd, złe samopoczucie, uczucie przygnębienia i rozdrażnienia, a także problemy ze snem i koncentracją.

Czytaj więcej...

Zanim nadejdzie jaśniejsza pora rokuZ lekarzem psychiatrą Katarzyną Kupper-Spychalską z Poradni Zdrowia Psychicznego w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku rozmawia Roman Warszewski.

Czytaj więcej...

Ból wywołany stresem - tężyczka mięśniowaTężyczka mięśniowa to choroba, która może bardzo uprzykrzyć życie. Ma nietypowe objawy i najczęściej dotyka młodych, aktywnych ludzi, zwłaszcza kobiety. Głównym objawem jest zmęczenie, mrowienie i ból mięśni.

Czytaj więcej...

Praca a zdrowieStres, pośpiech, siedzący tryb życia, nocne godziny pracy – to wszystko wpływa na sposób, w jaki się odżywiamy. Pod harmonogram zajęć dostosowujemy godziny i rodzaj spożywanych posiłków. Niestety, często robimy to nieumiejętnie i z krzywdą dla własnego organizmu. Jak zatem nie popełniać błędów żywieniowych?

Czytaj więcej...