UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Stres

PrzemęczeniePrzemęczenie to inaczej ciągle towarzyszące nam uczucie zmęczenia. Jest też nazywane zmęczeniem przewlekłym, gdyż powstaje pod wpływem nakładania się stanów zmęczenia przy braku warunków do dostatecznego wypoczynku. Zazwyczaj to skutek intensywnego lub długotrwałego wysiłku albo stresu, którego nie umiemy odreagować. Przemęczenie bywa porównywane do stanu chorobowego, zwłaszcza ze względu na pojawiające się pod jego wpływem objawy: niekorzystny wygląd, złe samopoczucie, uczucie przygnębienia i rozdrażnienia, a także problemy ze snem i koncentracją.

Czytaj więcej...

Zanim nadejdzie jaśniejsza pora rokuZ lekarzem psychiatrą Katarzyną Kupper-Spychalską z Poradni Zdrowia Psychicznego w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku rozmawia Roman Warszewski.

Czytaj więcej...

Ból wywołany stresem - tężyczka mięśniowaTężyczka mięśniowa to choroba, która może bardzo uprzykrzyć życie. Ma nietypowe objawy i najczęściej dotyka młodych, aktywnych ludzi, zwłaszcza kobiety. Głównym objawem jest zmęczenie, mrowienie i ból mięśni.

Czytaj więcej...

Praca a zdrowieStres, pośpiech, siedzący tryb życia, nocne godziny pracy – to wszystko wpływa na sposób, w jaki się odżywiamy. Pod harmonogram zajęć dostosowujemy godziny i rodzaj spożywanych posiłków. Niestety, często robimy to nieumiejętnie i z krzywdą dla własnego organizmu. Jak zatem nie popełniać błędów żywieniowych?

Czytaj więcej...

Żyj Długo - Żyj ZdrowoMały Jasio zaczyna mówić. Rodzice nie kryją radości. Jasio rośnie, jego słownictwo staje się coraz bogatsze, ale chłopiec nie wypowiada się płynnie. Powtarza lub wydłuża głoski, sylaby i wyrazy, czasami dziwnie się zacina. Tempo i rytm jego mowy pozostawiają wiele do życzenia, zwłaszcza w porównaniu z rówieśnikami. Rodzice bagatelizują ten fakt, nie widzą problemu, przekonani, że z wiekiem minie. Niestety, nie zawsze mija.

Czytaj więcej...