UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kaszel - rodzaje i przyczyny

  Wiecie ile rodzajów kaszlu może mieć mały przedszkolak? Cały kalejdoskop. Do tego oczywiście całkiem różne leczenie. Ostatnio testowaliśmy inhalacje ...
  Kokos
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Czy mogłam zarazić się wścieklizną?

W moim garażu zamieszkały dwa półdzikie koty. 31 sierpnia jednemu z nich leciała piana z pyska. Miałam kontakt z ich miskami do jedzenia. Czy mogłam zarazić się przez to wścieklizną?

Najważniejsze pytanie to co się stało z kotami. Ślinienie się nie jest wcale objawem wścieklizny. Jeżeli koty żyją i nie ma w okolicy ogniska wścieklizny, to nic Pani nie grozi. Natomiast jeżeli potwierdziło się, że koty były chore, to istnieje możliwość zarażenia przez kontakt z ich śliną - szczególnie wtedy, gdy na Pani dłoniach były jakieś uszkodzenia naskórka, przez które wirusy mogły przedostać się do krwi.