UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kaszel - rodzaje i przyczyny

  Wiecie ile rodzajów kaszlu może mieć mały przedszkolak? Cały kalejdoskop. Do tego oczywiście całkiem różne leczenie. Ostatnio testowaliśmy inhalacje ...
  Kokos
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Jak powinnam się zachować, gdy na basenach łapie mnie skurcz łydki... Jest tak bolesny, że nie mogę się ruszać. Jak zlikwidować ból?

Jak powinnam się zachować, gdy na basenach łapie mnie skurcz łydki... Jest tak bolesny, że nie mogę się ruszać. Jak zlikwidować ból?

Takie skurcze łydek prawdopodobnie mają związek z zaburzeniami elektrolitowymi - często wynikają z niedoboru magnezu lub potasu. Aby im zapobiegać, radzimy spożywać więcej produktów bogatych w te pierwiastki (np. banany, czekolada, kakao, orzechy), pić wodę mineralizowaną lub przyjmować odpowiednie suplementy. Bolesne skurcze łydek mogą też wynikać z zaburzeń krążenia -  towarzyszą np. żylakom podudzi. W momencie wystąpienia skurczu w basenie należy się zatrzymać i delikatnie masować bolące miejsce. Tego typu dolegliwości są niestety dosyć częste - czasem wynikają z przetrenowania i są sygnałem, że trzeba odpocząć. Z tego powodu szczególnie niebezpieczne jest pływanie w otwartych akwenach, gdyż ból łydki nie pozwala na kontynuowanie pływania i grozi nawet utonięciem!