UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Jakie naturalne preparaty można wykorzystać jako wspomaganie leczenia chorób reumatycznych – np. w stanach zapalnych stawów, w przypadku łokcia tenisisty?

Jakie naturalne preparaty można wykorzystać jako wspomaganie leczenia chorób reumatycznych – np.  w stanach zapalnych stawów, w przypadku łokcia tenisisty?

Choroby reumatyczne to grupa wielu schorzeń rozwijających się na różnym podłożu, ale ich wspólną cechą są objawy dotyczące stawów – a dokładniej przewlekły stan zapalny, który powoduje ból i ogranicza ruchomość stawu. To takie bardzo kolokwialne uproszczenie, ale chodzi o wykazanie faktu, że powodem przewlekłych problemów ze stawami jest chroniczny stan zapalny, który można łagodzić m.in. środkami farmakologicznymi, fizykoterapią, ale także naturalnymi preparatami roślinnymi.  Zamiast toksycznych środków chemicznych można spróbować naturalnych preparatów wykorzystujących cudowną moc roślin leczniczych.

Na dość długiej liście roślin o takich właściwościach znajduje się zarówno popularny u nas imbir, jak i mniej znane rośliny południowoamerykańskie – Vilcacora czyli Uncaria tomentosa, Iporuru, Chuchuhuasi. Dla łagodzenia dokuczliwych dolegliwości należy systematycznie przyjmować odpowiednie preparaty, bo wtedy jest szansa na lepsze efekty roślinnej kuracji.

Poradnia.pl poleca: Vilcacora