UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Reklama
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Jakie ćwiczenia mogą poprawić wydolność stawu biodrowego i zmniejszyć dolegliwości bólowe? Czy są może na to jakieś maści?

Jakie ćwiczenia mogą poprawić wydolność stawu biodrowego i zmniejszyć dolegliwości bólowe? Czy są może na to jakieś maści?

Należy rozumieć, że problem dotyczy objawów związanych ze zwyrodnieniem stawów biodrowych? W tym przypadku przez właściwe nawyki w życiu codziennym, odpowiednie ćwiczenia  i dietę można złagodzić dolegliwości oraz przyhamować rozwój zmian w stawach. Wśród takich najważniejszych czynników korzystnie wpływających na stawy biodrowe należy wymienić:

- unikanie przeciążania stawów - czyli np. dźwigania dużych ciężarów, skoków na twardym podłożu (np. gry w koszykówkę na asfalcie)
- ograniczanie długiego przebywania w  wymuszonej pozycji (także siedzącej lub stojącej)
- dbanie o zachowanie właściwej masy ciała (otyłość szkodzi stawom)
- systematyczne ćwiczenia fizyczne - szczególnie polecane jest pływanie oraz spacery po miękkim podłożu, a indywidualny zakres ćwiczeń powinien być ustalony przez specjalistę od rehabilitacji. 

W przypadku dolegliwości bólowych stawów biodrowych mości nie mają zastosowania, natomiast warto skorzystać z różnych zabiegów fizykoterapeutycznych.