UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde
 • Kiedy można orzec ubezwłasnowolnienie

  Witam
  Od dłuższego czasu żona zaciąga długi i bierze pożyczki. Dwa lata temu zrobiłem rozdzielność majątkową. Pomimo tego nadal zaciąga długi. Byliśmy ...
  M
 • Jak długo gotować wodę, by nie pogorszyć jej smaku...

  Obecnie w wodociągowej wodzie jest stosunkowo mało fluoru, bo wodę czyści się ozonem i w ogóle bardziej przyjaźnie. Ozon dość szybko się rozkłada, wię...
  Pawcio

Mam pytanie. Czy terapia Vilcacorą może być skuteczna w leczeniu bielactwa? Mam 38 lat, dwa miesiące temu na dłoniach zaczęły pojawiać mi się plamy bielactwa.

Mam pytanie. Czy terapia Vilcacorą może być skuteczna w leczeniu bielactwa? Mam 38 lat, dwa miesiące temu na dłoniach zaczęły pojawiać mi się plamy bielactwa.

Bielactwo jest chorobą, w leczeniu której rośliny andyjskie nie dają niestety efektu. Istnieje kilka metod jego leczenia, takich jak:

I. Tatuaż, makijaż permanentny, mikrotatuaż – nie jest to leczenie, a w zasadzie maskowanie przebarwienia. 
 
II. PUVA = zastosowanie psoralenów (substancji zwiększających odpowiedź melanocytów na promieniowanie UVA) + naświetlanie promieniami UVA;
a) miejscowe
b) doustne  

III. Stosowanie leków immunosupresyjnych, które w przypadku bielactwa zmniejsza niszczenie melanocytów.  
 
IV. Ostatnio wprowadzono do obrotu preparat zawierający jako substancje czynne dwa enzymy – katalazę i dysmutazę nadtlenkową. Enzymy te unieszkodliwiają wolne rodniki tlenowe, będące czynnikami uszkadzającymi melanocyty. Preparat ten ma jakoby wspomagać metodę II. 
 
V. Depigmentacja, czyli odbarwienie prawidłowo zabarwionej skóry. Jest to drastyczna metoda stosowana w sytuacji, gdy odbarwienia zajmują znaczną powierzchnię ciała (ponad 50%) i spodziewany efekt kosmetyczny wynikający z pozbawienia całej skóry barwnika będzie lepszy od stanu mozaiki.  
 
VI. Przeszczepy skórne i naskórkowe.