UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Wampirzy lifting – co to takiego? Mezoterapia

Wampirzy lifting – co to takiego? MezoterapiaStarzenie się skóry dotyka każdego z nas wraz z upływającymi latami. W dzisiejszych czasach istnieje jednak wiele metod, które spowalniają ten proces, pozwalając nam dłużej cieszyć się młodym wyglądem. Do takich zabiegów można zaliczyć mezoterapię osoczem bogatopłytkowym, potocznie nazywaną wampirzym liftingiem, ponieważ przy tej metodzie odmładzania wykorzystuje się krew pobraną wcześniej od pacjenta.

 

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to zabieg z wykorzystaniem krwi pacjenta. Jest on bardzo bezpieczny, nie niesie ryzyka alergii ani nietolerancji ze strony organizmu. Skuteczność tej metody jest poparta wieloma badaniami. Osocze w medycynie wykorzystuje się od ponad 20 lat, między innymi w leczeniu przewlekłych ran skórnych. W medycynie estetycznej stosuje się ją od 2003 roku. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest zalecana głównie osobom po 30. roku życia, u których zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki starzenia.

Reklama
Reklama

 

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (w skrócie PRP, ang. Platelet-rich plasma) jest krwiopochodnym preparatem, otrzymywanym z krwi uprzednio pobranej od pacjenta. Do zabiegu wykorzystuje się odwirowaną część krwi o żółtej i półprzezroczystej barwie, pozbawioną czerwonych krwinek. W tak przygotowanym osoczu stężenie płytek krwi jest bardzo wysokie, dlatego nazywa się je osoczem bogatopłytkowym. Po wstrzyknięciu w skórę pobudza ono komórki do namnażania się oraz do produkcji elastyny i kolagenu.

 

Na czym polega zabieg?

Przed rozpoczęciem zabiegu mezoterapii z żyły pacjenta pobiera się około 20 ml krwi (jest to odpowiednik dwóch fiolek krwi oddawanych przy podstawowych badaniach). Następnie krew odwirowuje się w specjalnej maszynie, gdzie następuje efekt rozwarstwienia. W tym czasie znieczula się skórę pacjenta specjalnym kremem. Otrzymane w procesie wirowania osocze pobiera się do strzykawki, a następnie wstrzykuje w odstępach około jednocentymetrowych (to pozwoli uzyskać maksymalny efekt). Sam zabieg trwa około 15 minut – nie powinien przekroczyć 30 minut, bo wówczas preparat traci swoje wartości. Po mezoterapii pacjent może odczuwać lekkie pieczenie oraz mieć zaczerwienioną skórę twarzy. Na szczęście objawy te szybko mijają i już następnego dnia nie widać śladów po nakłuwaniu skóry.

 

Efekty zabiegu

Zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym ma na celu zwiększenie elastyczności, likwidację efektu zwiotczałej, opadającej skóry oraz wygładzenie zmarszczek. Pobudza on także proces regeneracji komórek i tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz zwiększa produkcję elastyny i kolagenu w skórze. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii 3–5 zabiegów.

 

Przeciwwskazania

Mezoterapii osoczem bogatopłytkowym nie mogą się poddawać osoby z chorobami krwi oraz chorobami nowotworowymi, a także kobiety w ciąży oraz matki karmiące.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA