UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Może i głupie pytanie: czy stwierdzone mięśniaki u kobiety są zaraźliwe(szkodliwe) dla mężczyzny w przypadku stosunku seksualnego (oralnego)? Czy trzeba obowiązkowo stosować prezerwatywy?

Może i głupie pytanie: czy stwierdzone mięśniaki u kobiety są zaraźliwe (szkodliwe) dla mężczyzny w przypadku stosunku seksualnego (oralnego)? Czy trzeba obowiązkowo stosować prezerwatywy?

Pytanie rzeczywiście świadczy o małej wiedzy pytającego, a w związku z tym o zupełnym braku przygotowania do życia płciowego. Radzimy uzupełnić te wiadomości. Co do tego konkretnego pytania, to mięśniaki nie są zaraźliwe! Mięśniaki są łagodną formą rozrostu tkanki mięśniowej macicy, mogą powodować utrudnienia  z zajściem w ciążę (co nie oznacza, że zabezpieczają przed ciążą!), a także inne problemy zdrowotne kobiety - m.in. obfite miesiączki, niedokrwistość, ewentualnie zaburzenia  funkcji nerek lub jelit. W związku z tym, że mięśniaki macicy nie "szkodzą" mężczyźnie nie ma potrzeby  z tego powodu stosowania prezerwatyw. Warto wspomnieć, że  inne problemy zdrowotne partnerki - np. nadżerka lub stany grzybicze wymagają stosowania  prezerwatyw ze względu na możliwość zarażenia się wirusem HPV lub grzybicą.