UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Gvvvgvvvvvvvgggggghhbgggvvvv"?mmmmmmmmmmmmmmmmmkugfrrhhfhfufjdirnfirjtijtktjtitjtjfjfjfjjfjjfjruruufutururururururuururuurururururhgrhrhrrhyryryryrryr...
  Hhdhdhhe
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Od pewnego czasu mam nadcisnienie tętnicze. Czy to, że mam żylaki kończyn może mieć związek z nadciśnieniem? Ostatnio przebywałam na neurologii z powodu nadciśnienia i "zesztywnienia" twarzy.

Od pewnego czasu mam nadciśnienie tętnicze. Czy to, że mam żylaki kończyn może mieć związek z nadciśnieniem? Ostatnio przebywałam na neurologii z powodu nadciśnienia i "zesztywnienia" twarzy.

Żylaki kończyn dolnych i nadciśnienie tętnicze to dwie różne choroby, które w zasadzie nie mają bezpośredniego związku ze sobą. Chodzi tu o sam mechanizm ich powstawania oraz zakres występowania, bo żylaki dotyczą żył, a w nadciśnieniu dochodzi do przebudowy ścian tętnic. Oczywiście w efekcie końcowym wszystko wpływa na funkcjonowanie całego układu krążenia oraz serca. Takie podsumowanie jest ogromnym uproszczeniem, bo nie da się w krótki i prosty sposób przedstawić tak szerokiego problemu medycznego jakim są patologie układu krążenia oraz zależności między nimi.