UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Panie Doktorze, choruję na refluks żoładkowo-jelitowy i na nerwice. Ważę 89 kg, wzrost 182. Jaką dietę stosować żeby zgubić kilogramy? Przyjmuję leki polprazol, sertagen,chlorprothixen, propranolol.

Panie Doktorze, choruję na refluks żoładkowo-jelitowy i na nerwice.  Ważę 89 kg, wzrost 182. Jaką dietę stosować żeby zgubić kilogramy? Przyjmuję leki polprazol, sertagen,chlorprothixen, propranolol.

Należy stosować dietę, która z jednej strony będzie miała ujemny bilans kalorii (mniej zjedzonych, a więcej wykorzystanych), a z drugiej nie będzie szkodziła na żołądek. Główną zasadą powinno być jedzenie dań lekkostrawnych, gotowanych i gotowanych na parze. Należy zrezygnować z pieczywa, słodyczy, potraw smażonych. Dobre powinny być np. zupy - z dużą ilością warzyw, ale bez tłuszczu (śmietany!) i makaronu. Polecamy chudy nabiał, mięso gotowane z indyka i ryby.
Każda osoba cierpiąca na problemy żołądkowe powinna sama dojść drogą obserwacji, które produkty są przez nią dobrze tolerowane - np. reakcja na chudy jogurt naturalny czy twaróg jest sprawą indywidualną.