UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kaszel - rodzaje i przyczyny

  Wiecie ile rodzajów kaszlu może mieć mały przedszkolak? Cały kalejdoskop. Do tego oczywiście całkiem różne leczenie. Ostatnio testowaliśmy inhalacje ...
  Kokos
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Rozszczep języczka

Mam 21 lat i od urodzenia dwa języczki zwisające ku dołowi w jamie ustnej. Czy to się nazywa rozszczep języczka? Jak często się to zdarza i czy może to być przyczyną tego, że mówię "przez nos"?

Rozszczep języczka to jedna z najlżejszych postaci wad wrodzonych podniebienia. Ogólnie wady te  występują u jednego na czterysta noworodków i diagnozowane są (ewentualnie leczone) w okresie dziecięcym. Sam rozszczep języczka raczej nie upośledza funkcji mowy ani nie przeszkadza w przyjmowaniu posiłków. Radzimy skonsultować się z laryngologiem, gdyż przyczyna nosowej mowy jest prawdopodobnie inna - np. skrzywienie przegrody nosowej.