UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Serwatka: znakomita dla zdrowia

  To jest nie prawda ze noe moze pan tolerpwac serwatki . Moze to pic kazdy bez wzglendo na dolegliwosci czy chorobe
  Wanda
 • Błonnik i przyjazne bakterie

  Brałam błonnik razem z probiotykiem acidolac, żeby poprawić perystaltykę jelit i pozbyć się przykrych i strasznie uciążliwych zaparć. Powiem szczerze,...
  chmura
 • Przedwczesny wytrysk – wstydliwy problem

  Jakbym czytał o sobie ;) Na początku lekarz dał mi viagrę, ale i tak kazał brać po pół tabletki, więc przerzuciłem się na te tabletki, co Ty, żeby nie...
  bartolo
 • Dyspepsja, czyli niestrawność

  " Oprócz zmian w sposobie odżywiania pacjent powinien przyjmować leki hamujące wydzielanie kwasu solnego"
  ???
  Przy niestrawności, kiedy ewidentnie brak ...
  Sal

Witam. Czy obumieranie "szarych komórek" mózgowych jest bardzo groźne? Do jakiego specjalisty należy się udać i czy ta choroba może wystąpić w wieku 25 lat?

Witam. Czy obumieranie "szarych komórek" mózgowych jest bardzo groźne? Do jakiego specjalisty należy się udać i czy ta choroba może wystąpić w wieku 25 lat?

"Obumieranie szarych komórek" nie jest chorobą, ale efektem zaburzeń wywołanych różnymi sytuacjami (chorobami), które doprowadzają w efekcie do zaniku struktur mózgu. Może tak się dziać np. po urazie lub na skutek zaburzeń w ukrwieniu mózgu spowodowanego zaawansowanymi zmianami miażdżycowymi naczyń. Może być efektem choroby niedokrwiennej serca, która powoduje przewlekłe niedotlenienie komórek, a w konsekwencji ich obumieranie. Nieco inny charakter destrukcji w układzie nerwowym następuje w SM czyli stwardnieniu rozsianym, gdzie dochodzi do uszkodzenia włókien nerwowych. Wszystkie tego typu zmiany należy skonsultować z lekarzem neurologiem.