UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Serwatka: znakomita dla zdrowia

  To jest nie prawda ze noe moze pan tolerpwac serwatki . Moze to pic kazdy bez wzglendo na dolegliwosci czy chorobe
  Wanda
 • Błonnik i przyjazne bakterie

  Brałam błonnik razem z probiotykiem acidolac, żeby poprawić perystaltykę jelit i pozbyć się przykrych i strasznie uciążliwych zaparć. Powiem szczerze,...
  chmura
 • Przedwczesny wytrysk – wstydliwy problem

  Jakbym czytał o sobie ;) Na początku lekarz dał mi viagrę, ale i tak kazał brać po pół tabletki, więc przerzuciłem się na te tabletki, co Ty, żeby nie...
  bartolo
 • Dyspepsja, czyli niestrawność

  " Oprócz zmian w sposobie odżywiania pacjent powinien przyjmować leki hamujące wydzielanie kwasu solnego"
  ???
  Przy niestrawności, kiedy ewidentnie brak ...
  Sal

Witam, z żoną mamy problem z usypianiem prawie 6-miesięcznego synka. Prosiłbym o informację, czy istnieją specjaliści w tym zakresie (tak jak np. można zaprosić Konsultantkę Laktacyjną). Z góry dziękuję.

Witam, z żoną mamy problem z usypianiem prawie 6-miesięcznego synka. Prosiłbym o informację, czy istnieją specjaliści w tym zakresie (tak jak np. można zaprosić Konsultantkę Laktacyjną). Z góry dziękuję.

Problemy ze spaniem u niemowląt to szerokie zagadnienie. Bardzo ważna jest dokładna obserwacja dziecka - należy wyliczyć ilość godzin snu zarówno w dzień, jak i w nocy, oraz ustalić ewentualne czynniki towarzyszące problemom z zasypianiem. Konieczna jest konsultacja u doświadczonego pediatry, który dokładnie zbierze wywiad, zbada dziecko i ewentualnie pokieruje na dodatkowe badania. Najczęstsze przyczyny problemów z zasypianiem to:
 • dziecko jest głodne lub przekarmione,
 • skłonność do zaparć lub kolek jelitowych, 
 • infekcja układu moczowego,
 • krzywica - za mało witaminy D3, ale też kiedy jest jej za dużo,
 • może mieć genetycznie obniżoną potrzebę snu
Warto przypomnieć, że chcąc zapewnić dziecku spokojny sen należy przede wszystkim zadbać o właściwą temperaturę w pokoju, przestrzegać regularnych pór kąpieli oraz unikać wieczorem sytuacji pobudzających dziecko - np. wizyt gości. Także negatywne emocje rodziców, wszelkie sytuacje stresowe mogą się odbić na problemach z zasypianiem u dziecka.