UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Reklama
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Zapytaj lekarza - pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi lekarza na przesłane do nas pytania. Jeśli także chcesz zadać lekarzowi pytanie - kliknij tutaj.

 

Witam serdecznie. Chciałbym się dowiedzieć co to jest włókniako-tłuszczak i jak się go leczy. Czy to jest rak?
Jakie ogólne badania należy wykonywać w profilaktyce nowotworowej oprócz mammografii i cytologii? I jak często? Jestem osobą z grupy ryzyka.
Jak leczyć kamienicę nerkową?
Witam! Chciałabym spytać, czy podczas przechodzenia różyczki można wziąć kąpiel albo prysznic? Moi rodzice zabraniają, bo uważają że podrażnię wysypkę, a co gorsza przeziębię się.
Jakie alergeny wpływają na astmę? Mam alergię oddechową i astmę aspirynową, czy pokarmy również mogą wpływać na alergię oskrzelową?
Od pewnego czasu zauważyłam u siebie pierwsze objawy rozwijających się halluksów. Co można zrobić, żeby zapobiec dalszemu postępowi tej choroby?
Jakie naturalne preparaty można wykorzystać jako wspomaganie leczenia chorób reumatycznych – np. w stanach zapalnych stawów, w przypadku łokcia tenisisty?
Czy dłuższe (ok. 3 lat) i częste przyjmowanie sumatryptanów na migrenę może przyczyniać się do bardzo nasilonego wypadania włosów??
Po ilu godzinach od spożycia alkoholu można spożyć relanium 5?
Mam 22 lata i od dłuższego czasu próbuję współżyć - nic z tego nie wychodzi. Czy jest możliwe, by błona dziewicza była zbyt gruba? A może to jakaś wrodzona wada budowy? Czy brak doświadczenia partnerów?
Jaki jest prawidłowy poziom cukru we krwi u zdrowego człowieka dwie godziny po posiłku?
Chciałbym się czegoś dowiedzieć o chorobie Aspergera?
Na wyniku wymazu z gardła wykazano m.in. obfite bakterie Neisseria spp. Czy te bakterie to naturalna flora gardła czy bakterie patogenne wymagające leczenia?
W jaki sposób można pozbyć się tłuszczaków?
Dzień dobry, miałam swój pierwszy raz z moim chłopakiem. Mój chłopak zapytał się, czy potem krwawiłam? Odpowiedziałam szczerze, że nie! Doktorze, dlaczego nie krwawiłam podczas pierwszego razu?
Mój problem polega na tym, iż bardzo często pod wpływem różnych sytuacji moja twarz robi się czerwona. Nie jest to spowodowane tylko zawstydzeniem, towarzyszy temu skok ciśnienia i uczucie gorąca. Boje się, że przyczyną mogą być kłopoty z ciśnieniem krwi.
Czy duża niedowaga (179 wzrostu, waga 53 kg) przy wykluczeniu chorób tarczycy, zespołu Marfana, cukrzycy może być uwarunkowana innymi chorobami? Zdiagnozowano tylko prolaps zastawki mitralnej i wiotkość stawów.
Czy można na podstawie badania USG (USG dopochwowe) stwierdzić macicę dwurożną? Czy zalecany jest zabieg? Czy zajdę w ciążę?
Na czym polega efekt Wolffa-Chaikoffa? Jakie mogą być konsekwencje i choroby związane z tym efektem?
O czym świadczy podwyższony poziom cynku i miedzi we krwi i jak można go obniżyć?
Co może jeść osoba chora na dnę moczanową? Babcia zaproszona na Wigilię podziękowała za zaproszenie, bo nie może jeść różnych potraw. Bardzo nas to zmartwiło, co ugotować żeby przyszła?
Czy po przebytym 2 lata temu zapaleniu mózgu, mogę oddać krew? Dodam, że mam zły wynik EEG.
Skąd się bierze zapalenie płuc u dzieci?
Co może oznaczać, jeśli lekarz oglądając moje wyniki badań krwi, powiedział, że mam "zimną krew"? To z medycznego żargonu?
Czy mam szansę urodzić dziecko z czerwienicą?
Co może sygnalizować powiększenie śledziony?
Mam 33 lata i jestem karmiącą mamą, z powodu urazu kręgosłupa lekarz zaproponował wykonanie blokady, czy będę mogła nadal karmić?
Czy chrząstka rekina pomoże mi przy rekonwalescencji prawej ręki po złamaniu kości promienistej trzy miesiące temu?
Na głowie mam guzek. Lekarz mówi, że to kaszak. Co to znaczy?
Moja mama miała ostre zapalenie trzustki, lekarze wycięli jej już woreczek żółciowy i mówią, że jeśli wytną jej trzustkę umrze. Dają jej niewiele życia bez trzustki. To prawda, że bez trzustki może umrzeć?
Na ile byłam w stanie uodpornić się po 2 wybranych szczepieniach na WZW?
Jakie są przeciwwskazania do stosowania baniek bezogniowych. Czy można je stawiać u chorych z rozpoznaną chorobą nowotworową? Albo u osoby po operacji? Jaki czas po zabiegu operacyjnym?
Jakie objawy mogące sugerować grypę A/H1N1 powinny skłonić do kontaktu z lekarzem? Czy jest coś, co odróżnia ją od zwykłej grypy, i czy można ją „wyleżeć" bez zażywania specjalnych leków?
Jakie są pierwsze niepokojące objawy jaskry dziecięcej?
Czy blokady kręgosłupa są bolesne? Czy ból rwy kulszowej ustępuje zaraz po wykonaniu blokady?
Jeżeli mój mąż był wcześniakiem (6 miesiąc), to czy szanse, że nasze dziecko będzie miało jakąś wadę są większe niż zwykle?
Jakie produkty wyłączyć z diety osoby z chorobą dróg żółciowych i dlaczego?
Czy istnieje jakaś możliwość zarażenia pokrzywką innej osoby?
Czy są leki na bielactwo i jak można się z nim uporać?
2,5 roku po urodzeniu dziecka pod wpływem ciepła wycieka mi czasem kropelkami biały płyn z jednej piersi. Czy to wciąż może być pokarm, jeśli od 2 lat nie karmię piersią?
Czy mocno widoczna żyłka tylko pod jednym okiem u dwulatka i lekka opuchlizna w tym miejscu mogą być objawem jakiejś choroby, czy to raczej sprawa cienkiej skóry i urody?
Jakie produkty spożywcze powinnam jeść, by przyspieszyć przemianę materii?
Co oznacza termin redukcja przedniej rezerwy płynowej?
Czy guarana podnosi ciśnienie?
Czy kłębuszkowe zapalenie nerek jest uleczalne?
Czy po 5 dniach można stwierdzić badając krew, że kobieta jest w ciąży?
Czy hipnoza pomoże wyjść z bulimii?
Czy można wyleczyć trądzik różowaty, jakie kosmetyki stosować, jakiego lekarza odwiedzić oprócz dermatologa?
Jaka reakcja organizmu na alergen jest bezpośrednią przyczyną wstrząsu anafilaktycznego - histamina, przeciwciała, czy też są to inne czynniki?
Jak powinnam się zachować, gdy na basenach łapie mnie skurcz łydki... Jest tak bolesny, że nie mogę się ruszać. Jak zlikwidować ból?