UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Australijscy naukowcy chcą przywracać wzrok

Australijscy naukowcy chcą przywracać wzrokIstnieje nadzieja dla osób, których wzrok wskutek poparzenia słonecznego znacznie się pogorszył. Naukowcy z Australian National University opracowują nieinwazyjną metodę polegającą na naświetlaniu uszkodzonego oka promieniowaniem podczerwonym. W ten sposób ma zostać wywołany naturalny proces autoregeneracyjny, który spowoduje cofnięcie się uszkodzeń.

Doktor Krisztin Valter z The Vision Centre australijskiego uniwersytetu przyznała, że na razie wykorzystanie podczerwieni w naprawie uszkodzeń wzroku przyniosło zadowalające efekty podczas eksperymentów na zwierzętach.

– Teraz rozpoczęliśmy prace nad wykorzystaniem naświetlań u ludzi. Jednym z celów naszych badań jest sprawdzenie, jaki efekt przynosi terapia podczerwienią, a także opracowanie urządzeń, które dla pacjentów będą bardziej dostępne, wygodne i mniej kosztowne.

Doktor Valter dodała także, że podczas terapii najlepiej sprawdza się światło o długości fali 670 nanometrów – jest najlepiej przyswajalne przez enzym, który odgrywa kluczową rolę przy wewnątrzkomórkowej produkcji energii.

Obecnie badania naukowców wciąż są w pierwszej fazie testów na ludziach. W przyszłości metoda ta ma dopełniać zabiegi chirurgiczne, ale w niektórych przypadkach będzie mogła stanowić dla nich alternatywę.


Źródło: physorg.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA