UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Badanie krwi pomoże wykryć ryzyko zachorowania na alzheimera?

Badanie krwi pomoże wykryć ryzyko zachorowania na alzheimera?Proste badanie krwi może pomóc określić, kto cierpi na lekkie kłopoty z pamięcią, które mogą zwiastować chorobę Alzheimera. Okazuje się, że niektóre znajdujące się we krwi komórki mogą ułatwić wykrycie, które osoby znajdują się we wczesnym stadium demencji.

 

 

 

Naukowcy z Finlandii zbadali 143 przypadki delikatnych zaburzeń funkcji poznawczych i 37 przypadków choroby Alzheimera oraz zestawili je z 46 przypadkami osób zdrowych. Po 31 miesiącach u 52 osób z zaburzeniami rozwinęła się choroba Alzheimera. Badanie krwi pacjentów wykazało, że wraz ze zmianami zachodzącymi w mózgu zmianie uległ także skład chemiczny krwi. Wyniki badań opublikowano w piśmie „Translational Psychiatry”.

Reklama
Reklama

 

– Przy miliardach reakcji chemicznych zachodzących w naszym ciele metabolity stanowią złote źródło potencjalnie użytecznych dla naukowców informacji – tak dr Simon Ridley, szef grupy badawczej w brytyjskim Alzheimer’s Research, komentuje dokonania kolegów z Finlandii. – Te badania przynoszą obiecujące rezultaty. Pokazują, że biochemiczny skład krwi może pomóc w identyfikacji ludzi ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na alzheimera. Należy to jednak dokładniej zbadać.

 

Źródło: www.telegraph.co.uk

 


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA