UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Brak drzemki szkodzi dzieciom

Brak drzemki szkodzi dzieciomPopołudniowe drzemki maluchów spełniają ważniejszą funkcję, niż nam się wydaje. Dla rodziców to gwarancja w miarę spokojnej drugiej części dnia i minimum godzina dla siebie. Zdaniem naukowców z University of Colorado Boulder brak popołudniowego snu ma poważne konsekwencje dla dziecka.

 

 

Z badań wynika, że wystarczy pominięcie jednej drzemki, aby dziecko stało się bardziej niespokojne i mniej radosne, a jego umiejętność rozwiązywania problemów została ograniczona. A to może się przełożyć na późniejsze frustracje w życiu dorosłym.

Okazuje się również, że wskutek braku drzemki zmienia się mimika dziecka; słabiej reaguje ono na bodźce pozytywne, natomiast wydarzenia frustrujące wywołują w nim silnie negatywne reakcje.

– To badanie pokazuje, że brak drzemki ogranicza sposoby wyrażania przez dziecko różnych uczuć, a z czasem może wpłynąć na kształt jego rozwijających się dopiero emocji i spowodować, że przez resztę życia będzie ono cierpieć na zaburzenia nastroju – powiedziała kierująca badaniami prof. Monique LeBourgeois.

Reklama
Reklama

 

Wraz z kolegami z grupy badawczej oceniała reakcje emocjonalne zdrowych dzieci – które pozbawiono popołudniowej drzemki – w godzinę po planowanym czasie jej zakończenia. Dzień później badanie powtórzono, tym razem po odbytej drzemce. Okazuje się, że pozbawienie maluchów 90-minutowego snu w ciągu dnia sprawia, że nie potrafią one w pełni korzystać ze swoich codziennych doświadczeń i szybciej poddają się frustracji.

 

Źródło: www.sciencedaily.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA