UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Przeziębienie – przyczyny, leczenie, powikłania

  U nas podobnie, dzieci z przedszkola przynosiły rózne choróbska a potem tylko sztafeta i każdy chorował. Znalazłam na forum opinie o leku L52, lekarka...
  kornelya
 • Przeziębienie – lecznicze znaczenie gorączki

  myślę, że dość odważnie i też obawiałabym się o moje dziecko tak eksperymentując. u nas zawsze dajemy dzieciom do picia kropelki L52, znany homeopatyc...
  monika
 • Homeopatia – naturalne leczenie

  taki właśnie homeopatyczny lek w kropelkach L52 kupuję już od lat. warto proszę Państwa bo zapobiegamy tym powikłaniom poprzeziębieniowym. wystarczy p...
  zocha
 • Dna moczanowa

  Moja teściowa cierpi na to schorzenie od lat, ale niedawno usłyszała o tkim leku urathone czy urarthone (nie wiem jak sie pisze), który odkwasza organ...
  goska

Ciężarna, która za szybko przytyje, urodzi większe dziecko

Ciężarna, która za szybko przytyje, urodzi większe dzieckoMargie Davenport, adiunkt na wydziale edukacji fizycznej i rekreacji z University of Alberta, kierowała badaniami dotyczącymi kobiet w ciąży. Z jej obserwacji i analiz wynika, że u pań, które już na początku ciąży mocno przybrały na wadze, występuje trzy razy większe ryzyko urodzenia bardzo dużego dziecka.

 

Przebadano 172 niepalących ciężarnych między 16. a 20. tygodniem ciąży, których wskaźnik BMI wynosił co najmniej 18,5. Kobiety zachęcano do ćwiczenia 3–4 razy w tygodniu, przekazano im także wytyczne dotyczące prawidłowego, zdrowego odżywiania.

 

Aż 52 procent pań biorących udział w badaniu mocno przybrało na wadze podczas ciąży. Jednak te, które utyły nadmiernie w jej pierwszej połowie, miały aż o 2,7 razy większe szanse na urodzenie dziecka z większą masą urodzeniową. Tkanka tłuszczowa tych dzieci była o 14 procent większa niż u noworodków, których mamy nie przytyły tak mocno na początku ciąży.

Zdaniem Margie Davenport, powinno się nieustannie podkreślać, jak ważne jest zdrowe odżywianie się i aktywność fizyczna podczas ciąży.

– Przyszłe mamy oraz lekarze powinni być świadomi, jakie są dopuszczalne normy dotyczące przybierania na wadze. Powinni też stosować się do nich, aby stworzyć podstawę dla zdrowej ciąży i zdrowego dziecka – twierdzi Davenport.

 

Źródło: Eurekalert


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA