UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Przeziębienie – przyczyny, leczenie, powikłania

  U nas podobnie, dzieci z przedszkola przynosiły rózne choróbska a potem tylko sztafeta i każdy chorował. Znalazłam na forum opinie o leku L52, lekarka...
  kornelya
 • Przeziębienie – lecznicze znaczenie gorączki

  myślę, że dość odważnie i też obawiałabym się o moje dziecko tak eksperymentując. u nas zawsze dajemy dzieciom do picia kropelki L52, znany homeopatyc...
  monika
 • Homeopatia – naturalne leczenie

  taki właśnie homeopatyczny lek w kropelkach L52 kupuję już od lat. warto proszę Państwa bo zapobiegamy tym powikłaniom poprzeziębieniowym. wystarczy p...
  zocha
 • Dna moczanowa

  Moja teściowa cierpi na to schorzenie od lat, ale niedawno usłyszała o tkim leku urathone czy urarthone (nie wiem jak sie pisze), który odkwasza organ...
  goska

Cukier równie groźny jak alkohol

Cukier równie groźny jak alkoholZdaniem specjalistów, cukier jest równie niebezpieczny dla zdrowia, jak alkohol czy tytoń. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zawierają go nie tylko słodycze, lecz także takie produkty, jak sosy, keczupy, wody smakowe i wszystkie gotowe posiłki dostępne w sklepach.

 

Brytyjscy eksperci twierdzą, że kryzys zdrowotny związany z coraz powszechniejszą wśród mieszkańców ich kraju otyłością mógłby zostać zażegnany w ciągu 5 lat, gdyby producenci żywności zredukowali zawartość cukru w swoich produktach o 30 procent. Taki zabieg obniżyłby średnio o 100 liczbę spożywanych dziennie kalorii. Dlatego w Anglii rusza nowa kampania „Action on Sugar”, mająca na celu ograniczenie spożycia cukru i zmniejszenie jego zawartości w żywności przetworzonej.

 

Autorzy tej kampanii postulują także zaprzestanie kierowania do dzieci reklam takich produktów, jak słodzone napoje czy przekąski. Ich zdaniem cukier to „alkohol dla dzieci”. Chcą także wprowadzenia kar dla tych producentów, którzy nie zastosują się do nowych zaostrzonych przepisów. Proponują również wprowadzenie tak zwanego Sugar Tax – podatku od nadmiernie słodzonych produktów.

Profesor epidemiologii klinicznej Uniwersytetu w Liverpoolu, Simon Capewell, wyjaśnia:

– Cukier to już odpowiednik tytoniu. Cyniczni producenci skupieni na zyskach, a nie na zdrowiu, wciskają niczego niepodejrzewającym rodzicom i dzieciom słodzone napoje i śmieciowe jedzenie. A epidemia otyłości już teraz jest przyczyną wielu chorób i zgonów.

Jedna na cztery dorosłe osoby w Anglii jest otyła, a wśród dzieci w przedziale wiekowym od 2 do 15 lat nadwaga lub otyłość występują w trzech przypadkach na dziesięć.

 

Źródło: Telegraph.co.uk


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA