UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Duże śniadanie nie odchudzi

Duże śniadanie nie odchudziOsoby wiecznie się odchudzające łatwo wpadają w pułapki fałszywych przekonań, które krążą wśród walczących z nadprogramowymi kilogramami. Oto jedno z nich: po obfitym śniadaniu zjesz mniejsze pozostałe posiłki, bo nie będziesz tak głodny.

Ostatnio naukowcy niemieccy rozprawili się jednak z tym mitem – niezależnie od tego, jak kaloryczne jest śniadanie (lub czy w ogóle zostaje przez nas skonsumowane), liczba kalorii przyswajanych podczas pozostałych posiłków w ciągu dnia nie zmienia się. O swoim odkryciu poinformowali na łamach „Nutrition Journal”.

Dr Volker Schusdziarra z Else-Kröner-Fresenius Center of Nutritional Medicine przebadał 300 osób, które miały prowadzić dziennik ze szczegółowymi zapiskami, co i kiedy jadły. W grupie tej znalazły się osoby preferujące śniadania duże, małe lub w ogóle pomijające ten posiłek. Okazało się, że ci, którzy zjadali sporo na początku dnia (400 lub więcej kalorii), potem i tak jedli na obiad i kolację to samo, co w dni, kiedy decydowali się na mniejsze śniadanie. A więc po prostu spożywali więcej kalorii.

I tak naukowcy zaprzeczyli wcześniejszym badaniom, według których jedzenie dużego śniadania pozwala zredukować liczbę kalorii przyswojonych w ciągu dnia. Okazuje się, że wcześniejsze wyniki były rezultatem błędnej interpretacji danych – osoby jedzące niewiele w ciągu dnia, często jadły obfite śniadanie – ale było ono duże w porównaniu z resztą ich posiłków, a nie ze śniadaniami innych osób.

 

Źródło: eurekalert.org


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA