UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Tłuszczaki

  Może musk se,, wycisknoleś"?
  Chelmód
 • Kleptomania. Chory czy złodziej?

  Chciałam napisać: problem ze szwagierką
  Kami
 • Kleptomania. Chory czy złodziej?

  Doris ja mam podobny problem, tez z bratową. Pcha się do nas ciągle pod pretekstem pomocy w pracach domowych a tak naprawde nas okrada. Ja nie chce, ż...
  Kami
 • Nowotwory kości

  Witam.. Mój ojciec ma raka kości i, wykryty w lutym tego roku. Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa "chodzi na imprezy ...
  anita

Dziura w zębie sama zarośnie?

Strach i ból w gabinecie dentysty mogą wkrótce należeć do przeszłości. Już dziś lekarze potrafią nałożyć na uszkodzony ząb niewielką porcję leku lub poddać go wpływowi ultradźwięków, a uszkodzone tkanki odbudują się i dokuczliwa dziura... sama zarośnie.

 

Niezwykły preparat o nazwie AC-100 wymyślili specjaliści z amerykańskiej firmy Acologix przy współpracy naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco. Stworzona przez nich substancja jest syntetyczną wersją naturalnego białka produkowanego przez komórki kości i zębów.

Podanie AC-100 powoduje przyspieszoną odbudowę tzw. zębiny. To tkanka osłaniająca miazgę i znajdująca się pod szkliwem zębów. Jej uszkodzenie – również podczas zabiegów dentystycznych – powoduje ból i wywołuje stany zapalne, które mogą doprowadzić nawet do usunięcia chorego zęba. Rezultaty II fazy badań klinicznych wykonanych na 35 pacjentach dowodzą, że AC-100 eliminuje to zagrożenie. Rewelacyjne skutki zastosowania preparatu były szczególnie widoczne przy największych ubytkach – także tych spowodowanych borowaniem.

„Jesteśmy świadkami narodzin nowej stomatologii. Stymulujemy bowiem naturalną ochronę zębów” – podkreślił biorący udział w testach dr Cornelis H. Pameijer. Zdaniem amerykańskich badaczy AC-100, dzięki swoim nadzwyczajnym właściwościom regenerującym kości, znajdzie w przyszłości szerokie zastosowanie nie tylko w stomatologii, ale i w ortopedii.

Zęby można leczyć również ultradźwiękami. Zespół kanadyjskich stomatologów i inżynierów z University of Alberta w Edmonton skonstruował urządzenie nadające ultradźwięki, które sprawiają, że następuje przyspieszony wzrost tkanek kości szczęki oraz zębów. Pod ich wpływem regeneruje się nawet korzeń zęba. Aby obecnie korzystać z takiej terapii, potrzebne są codzienne, kilkudziesięciominutowe wizyty u stomatologa. Konstruktorzy pracują jednak nad miniaturyzacją urządzenia, aby można było nosić je na stałe, tak jak aparat prostujący zęby.

Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA