UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kaszel - rodzaje i przyczyny

  Wiecie ile rodzajów kaszlu może mieć mały przedszkolak? Cały kalejdoskop. Do tego oczywiście całkiem różne leczenie. Ostatnio testowaliśmy inhalacje ...
  Kokos
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Dziura w zębie sama zarośnie?

Strach i ból w gabinecie dentysty mogą wkrótce należeć do przeszłości. Już dziś lekarze potrafią nałożyć na uszkodzony ząb niewielką porcję leku lub poddać go wpływowi ultradźwięków, a uszkodzone tkanki odbudują się i dokuczliwa dziura... sama zarośnie.

 

Niezwykły preparat o nazwie AC-100 wymyślili specjaliści z amerykańskiej firmy Acologix przy współpracy naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco. Stworzona przez nich substancja jest syntetyczną wersją naturalnego białka produkowanego przez komórki kości i zębów.

Podanie AC-100 powoduje przyspieszoną odbudowę tzw. zębiny. To tkanka osłaniająca miazgę i znajdująca się pod szkliwem zębów. Jej uszkodzenie – również podczas zabiegów dentystycznych – powoduje ból i wywołuje stany zapalne, które mogą doprowadzić nawet do usunięcia chorego zęba. Rezultaty II fazy badań klinicznych wykonanych na 35 pacjentach dowodzą, że AC-100 eliminuje to zagrożenie. Rewelacyjne skutki zastosowania preparatu były szczególnie widoczne przy największych ubytkach – także tych spowodowanych borowaniem.

„Jesteśmy świadkami narodzin nowej stomatologii. Stymulujemy bowiem naturalną ochronę zębów” – podkreślił biorący udział w testach dr Cornelis H. Pameijer. Zdaniem amerykańskich badaczy AC-100, dzięki swoim nadzwyczajnym właściwościom regenerującym kości, znajdzie w przyszłości szerokie zastosowanie nie tylko w stomatologii, ale i w ortopedii.

Zęby można leczyć również ultradźwiękami. Zespół kanadyjskich stomatologów i inżynierów z University of Alberta w Edmonton skonstruował urządzenie nadające ultradźwięki, które sprawiają, że następuje przyspieszony wzrost tkanek kości szczęki oraz zębów. Pod ich wpływem regeneruje się nawet korzeń zęba. Aby obecnie korzystać z takiej terapii, potrzebne są codzienne, kilkudziesięciominutowe wizyty u stomatologa. Konstruktorzy pracują jednak nad miniaturyzacją urządzenia, aby można było nosić je na stałe, tak jak aparat prostujący zęby.

Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA