UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Warunki przyjęcia do szpitala psychiatrycznego

  Mój syn ma spectrum autyzmu ,ostatnio przezył silną traume w związku ze śmiercią jego dziadka . Po tym wydarzeniu nie jesteśmy wstanie dac sobie z nim...
  siwi
 • Zespół Reye’a – rzadki, ale groźny

  Mimo całej chorej sytuacji pamiętajcie ze pocis tu jesteśmy i żyjemy spiepszyc wszystko mozna ale po co to najłatwiej złość na innych na chwile moze u...
  Nieszczesliwy
 • Zespół Reye’a – rzadki, ale groźny

  To choroba śmiertelna drugi etap juz sie pojawia w szpitalu niestety Syn nie przeżył ...
  Nic nie idzie zrobic tylko czekac na poprawienie wyników mysle...
  Nieszczęśliwy
 • Homeopatia – naturalne leczenie

  Moim zdaniem właśnie temat homeopatii jest bardzo ważny w dzisiejszych czasach kiedy wszystko nafaszerowane jest chemią, a zwłaszcza te kolorowe table...
  katerina

Fast food i kawa – zabójcze połączenie

Fast food i kawa – zabójcze połączenieTłuste posiłki, szczególnie te serwowane przez bary fast food, nigdy nie są dobre dla naszego zdrowia, ale ich zły wpływ na nasz organizm można wzmocnić, popijając taki posiłek kawą i kończąc słodkim deserem. Potwierdziły to badania naukowców z kanadyjskiego Uniwersytetu w Guelph opublikowane w piśmie „Journal of Nutrition”.
Współautorka badań, dr Marie-Soleil Beaudoin, tłumaczy: – Te wyniki dowodzą, że tłuszcze nasycone zakłócają zdolność organizmu do usuwania cukru z krwi, a kawa dodatkowo ją pogarsza.

 

Chodzi o to, że po spożyciu takiego obiadu poziom cukru we krwi bardzo się podnosi, ale jeśli zaraz potem dostarczymy organizmowi kofeiny, to może się on zbliżyć do wyników osób zagrożonych cukrzycą.

W normalnie funkcjonującym organizmie po spożyciu glukozy w trzustce szybko jest produkowana insulina, która rozprowadza cukier z krwi do komórek. Jednak w tym przypadku spożyte tłuszcze utrudniły usunięcie glukozy z krwiobiegu, a wypita potem kawa jeszcze pogorszyła ten stan.

W godzinę po spożyciu glukozy (7 godzin po pierwszym posiłku), panowie, którzy w międzyczasie wypili kawę, mieli najwyższy poziom glukozy – o 65 proc. wyższy niż u mężczyzn, którzy nie spożyli dawki tłustego jedzenia i kawy.

To wskazuje, że wpływ tłustego posiłku na metabolizm glukozy utrzymuje się godzinami. „To, co zjesz na lunch, może mieć wpływ na to, jak twój organizm zareaguje na kolejne posiłki w ciągu dnia” – podsumowuje Beaudoin.

 

Źródło: physorg.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA