UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Serwatka: znakomita dla zdrowia

  To jest nie prawda ze noe moze pan tolerpwac serwatki . Moze to pic kazdy bez wzglendo na dolegliwosci czy chorobe
  Wanda
 • Błonnik i przyjazne bakterie

  Brałam błonnik razem z probiotykiem acidolac, żeby poprawić perystaltykę jelit i pozbyć się przykrych i strasznie uciążliwych zaparć. Powiem szczerze,...
  chmura
 • Przedwczesny wytrysk – wstydliwy problem

  Jakbym czytał o sobie ;) Na początku lekarz dał mi viagrę, ale i tak kazał brać po pół tabletki, więc przerzuciłem się na te tabletki, co Ty, żeby nie...
  bartolo
 • Dyspepsja, czyli niestrawność

  " Oprócz zmian w sposobie odżywiania pacjent powinien przyjmować leki hamujące wydzielanie kwasu solnego"
  ???
  Przy niestrawności, kiedy ewidentnie brak ...
  Sal

Grzeczne dziecko to wyspane dziecko

Grzeczne dziecko to wyspane dzieckoWedług badań, których wyniki opublikowano w piśmie „Pediatrics”, nieregularne pory snu u dzieci powodują zakłócenie naturalnego rytmu organizmu i niewyspanie, a w konsekwencji źle wpływają na rozwój mózgu oraz umiejętność kontrolowania pewnych zachowań.

 

Profesor Yvonne Kelly z wydziału epidemiologii i zdrowia publicznego na University College London zapewnia, że brak stałych godzin snu oraz stałych punktów dnia powoduje, że dzieci nieustannie odczuwają coś na kształt jet lagu (czyli złego samopoczucia wywołanego nagłą zmianą stref czasowych, zwłaszcza podczas dalekich podróży).

Reklama
Reklama

 

– Wiemy, że rozwój dokonujący się we wczesnym dzieciństwie ma ogromny wpływ na późniejsze zdrowie i samopoczucie. Dlatego nieregularny sen, szczególnie w kluczowym momencie rozwoju, może mieć wpływ na zdrowie przez resztę życia – mówi Kelly.

Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące pory zasypiania 10 tysięcy dzieci w wieku 3, 5 i 7 lat. Ich rodziców oraz nauczycieli zapytano o pojawiające się zaburzenia w zachowaniu maluchów. Okazało się, że istnieje zależność pomiędzy porami snu a zachowaniem dzieci. Te, które nie zasypiały o stałych godzinach, miały zaburzony rytm okołodobowy, były nadpobudliwe i nie radziły sobie w kontaktach z rówieśnikami. Jednak zmiana zwyczajów dotyczących zasypiania powodowała, że następowały pozytywne zmiany w zachowaniach w ciągu dnia.

Najbardziej rozregulowany plan dnia i rytm spania miały trzylatki. Wśród badanych siedmiolatków ponad połowa kładła się spać pomiędzy godziną 19.30 a 20.30. Dzieci, które zasypiały po godzinie 21.00 lub kładły się o nieregularnych porach, najczęściej pochodziły z rodzin o gorszym statusie ekonomicznym, co uwzględniono w badaniach.

 

Źródło:Medicalxpress.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA