UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Warunki przyjęcia do szpitala psychiatrycznego

  Mój syn ma spectrum autyzmu ,ostatnio przezył silną traume w związku ze śmiercią jego dziadka . Po tym wydarzeniu nie jesteśmy wstanie dac sobie z nim...
  siwi
 • Zespół Reye’a – rzadki, ale groźny

  Mimo całej chorej sytuacji pamiętajcie ze pocis tu jesteśmy i żyjemy spiepszyc wszystko mozna ale po co to najłatwiej złość na innych na chwile moze u...
  Nieszczesliwy
 • Zespół Reye’a – rzadki, ale groźny

  To choroba śmiertelna drugi etap juz sie pojawia w szpitalu niestety Syn nie przeżył ...
  Nic nie idzie zrobic tylko czekac na poprawienie wyników mysle...
  Nieszczęśliwy
 • Homeopatia – naturalne leczenie

  Moim zdaniem właśnie temat homeopatii jest bardzo ważny w dzisiejszych czasach kiedy wszystko nafaszerowane jest chemią, a zwłaszcza te kolorowe table...
  katerina

Jak zrobić test na ojcostwo w ciąży?

Jak zrobić test na ojcostwo w ciąży?Testy na ojcostwo w ciąży można przeprowadzić dwiema metodami. Tym, co je różni jest wiek ciąży i sposób pobierania próbek. Obie są tak samo dobre, pewne i bezpieczne. Za ich pomocą można jednoznacznie potwierdzić ojcostwo lub całkowicie je wykluczyć. Skuteczność testów na ojcostwo w ciąży jest identyczna, jak badań przeprowadzanych już po narodzinach dziecka.

 

Testy na ojcostwo w ciąży z krwi – dostępne już od 10 tygodnia ciąży

Prenatalne testy na ojcostwo z krwi nie różnią się w zasadzie niczym od zwykłej morfologii. Próbkę pobiera się z żyły w zgięciu łokciowym kobiety. Pacjentka nie musi być na czczo, ani przygotowywać się do badania w żaden szczególny sposób. Ustalenie ojcostwa tą metodą jest możliwe, ponieważ we krwi ciężarnej kobiety już w okolicach 4 tygodnia pojawia się DNA dziecka. Badanie jest natomiast dostępne mniej więcej od 10 tygodnia, kiedy płodowego materiału genetycznego jest już na tyle dużo, że można przeprowadzić analizę i uzyskać w pełni wiarygodny wynik. Krew w charakterze próbki porównawczej pobiera się również od domniemanego ojca dziecka. Do tej pory nie wymyślono jeszcze metody, która pozwalałaby ustalić ojcostwo szybciej niż test na ojcostwo z krwi.

Reklama
Reklama

 

Testy na ojcostwo w ciąży – z możliwością przebadania dziecka

Rodzice decydujący się na ustalenie ojcostwa przy okazji badań prenatalnych otrzymują jednocześnie możliwość przeprowadzenia badania genetycznego pod kątem najpopularniejszych wad wrodzonych wśród dzieci. Dzięki amniopunkcji i biopsji kosmówki rodzice mogą wykluczyć obecność takich zespołów genetycznych jak zespół Downa, Edwardsa i Patau, a tym samym otrzymać szansę na bezstresowy przebieg ciąży. Diagnostycznych badań prenatalnych absolutnie nie trzeba się bać. Jeśli wykonuje je doświadczony lekarz są niemal w pełni bezpieczne.

Ustalenie ojcostwa przy okazji badań prenatalnych polega na analizie próbek w postaci płynu owodniowego lub fragmentu kosmówki. DNA rodziców może pochodzić z dowolnych materiałów – krwi, wymazów z policzka, włosów, szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, patyczka do czyszczenia uszu z woskowiną, niedopałka papierosa, sztućców i wielu innych przedmiotów.

 

Wynik testu na ojcostwo w ciąży – jak potraktuje go sąd

Podobnie jak prywatny test na ojcostwo, realizowany już po porodzie, czyli jako wstępny dowód w sprawie. Rodzice, którzy chcą uregulować ważne kwestie prawne (np. dotyczące alimentów na dziecko) muszą więc poczekać z ustaleniem ojcostwa do porodu. W uzasadnionych przypadkach sąd może wydać wyrok na podstawie wyniku badania prywatnego, wymaga to jednak zgody obu stron. Warto dodać, że samo uznanie dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego może nastąpić jeszcze w czasie ciąży.

 

Test na ojcostwo w ciąży – szansą dla dziecka na życie w stabilnej rodzinie

Wynik badania DNA na ojcostwo w ciąży daje przyszłej mamie spokój i poczucie stabilizacji, tak ważnych w czasie oczekiwania na potomka. Badanie pozwala przyspieszyć również proces uznania dziecka po jego przyjściu na świat. Na testach ojcostwa w ciąży korzysta również samo dziecko. Dzięki nim rodzice mogą stworzyć maluchowi warunki do życia w szczęśliwej, stabilnej rodzinie, a więc i warunki niezbędne do prawidłowego rozwoju. Ponadto, w opinii wielu specjalistów mężczyzna, który ma pewność co do swojego pokrewieństwa z dzieckiem jest lepszym ojcem. Chętniej uczestniczy w życiu dziecka i angażuje się w jego wychowanie. Jest też w stanie stworzyć z dzieckiem głębszą relację.

 

Natalia Jeziorska, testDNA, www.testdna.pl


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA