UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Warunki przyjęcia do szpitala psychiatrycznego

  Mój syn ma spectrum autyzmu ,ostatnio przezył silną traume w związku ze śmiercią jego dziadka . Po tym wydarzeniu nie jesteśmy wstanie dac sobie z nim...
  siwi
 • Zespół Reye’a – rzadki, ale groźny

  Mimo całej chorej sytuacji pamiętajcie ze pocis tu jesteśmy i żyjemy spiepszyc wszystko mozna ale po co to najłatwiej złość na innych na chwile moze u...
  Nieszczesliwy
 • Zespół Reye’a – rzadki, ale groźny

  To choroba śmiertelna drugi etap juz sie pojawia w szpitalu niestety Syn nie przeżył ...
  Nic nie idzie zrobic tylko czekac na poprawienie wyników mysle...
  Nieszczęśliwy
 • Homeopatia – naturalne leczenie

  Moim zdaniem właśnie temat homeopatii jest bardzo ważny w dzisiejszych czasach kiedy wszystko nafaszerowane jest chemią, a zwłaszcza te kolorowe table...
  katerina

Joga rehabilituje

Joga rehabilitujeNaukowcy doszli do wniosku, że joga może pomóc w rehabilitacji osób, które przeszły udar mózgu. Podczas corocznej konferencji American College of Sports Medicine zaprezentowano wyniki dwóch oddzielnych badań, z których wynika, że pacjenci po udarze – dzięki ośmiotygodniowemu programowi rehabilitacyjnemu z wykorzystaniem jogi – odzyskiwali równowagę, siłę i wytrzymałość, a ich ciało stawało się bardziej elastyczne.

 

 

Pierwsza analiza wyników rehabilitacji przeprowadzonej pod okiem naukowców z Roudebush VA Medical Center potwierdziła, że dzięki jodze pacjenci odzyskiwali siłę, wytrzymałość, elastyczność i odporność na zmęczenie, ponieważ ćwiczenia wspomagały odzyskanie kontroli nerwowo-mięśniowej.

Reklama
Reklama

 

Natomiast drugie badanie, przeprowadzone przez Indiana University-Purdue University Indianapolis, wykazało, że joga pomagała pacjentom w odzyskaniu umiejętności chodzenia: stawiali oni dłuższe kroki i utrzymywali szybkie tempo spaceru.

Naukowcy podkreślają, że chociaż zgodnie z ich obserwacjami joga może rzeczywiście pomóc osobom po udarze w powrocie do zdrowia, to zanim wybiorą się oni na zajęcia, powinni skonsultować się z lekarzem, ponieważ niektóre ćwiczenia mogą zaszkodzić.

Według innych badań, osobom po udarze mózgu pomaga także… sztuka. Pacjenci lubiący teatr, muzykę czy malarstwo odzyskiwali zdrowie szybciej niż ci, którzy ze sztuką nie obcowali.

 

Źródło: huffingtonpost.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA