UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Karmienie naturalne

Karmienie naturalneKarmienie piersią to najlepszy posag dla naszego dziecka. Tylko tym sposobem dostarczymy mu wszystkich niezbędnych składników pokarmowych i porcji miłości, przytulając je w trakcie karmienia, co zapewni optymalny rozwój somatyczny i umysłowy dziecka. Mimo wspaniałego rozwoju wszelkich nauk, podróż w kosmos okazała się być łatwiejsza do wykonania niż wyprodukowanie takiego cudu natury jakim jest pokarm kobiecy.

.

 

 

ZALETY: 

 •  Odpowiednia zawartość 1g/100 ml białka i jego skład. Na podkreślenie zasługuje aminokwas tauryna, którego obecność gwarantuje rozwój mózgu
 • Dostosowany do potrzeb gatunku ludzkiego skład węglowodanów i tłuszczów, a także soli mineralnych, w tym stosunek wapnia do fosforu gwarantujący właściwą budowę kości Twojego dziecka.
 • Posiada żelazo, które doskonale się wchłania i zapobiega występowaniu anemii.
 •  Zawsze czysty, świeży i ciepły.
 •  Skład mleka nie jest stały, podlega zmianom w zależności od zapotrzebowania dziecka, okresu laktacji, pory dnia, diety matki.
 •  Podczas karmienia wytwarza się szczególna więź dziecka z matką i odwrotnie, co sprzyja kształtowaniu właściwych stosunków międzyludzkich.
 •  Dzieci karmione piersią lepiej się uczą i mają wyższy iloraz inteligencji, zdecydowanie rzadziej chorują.
 •  Karmienie korzystnie wpływa również na organizm matki karmiącej: zmniejsza krwawienie poporodowe, przyspiesza inwolucję macicy, sprzyja szybszemu powrotowi do masy ciała z okresu przed ciążą, zwiększa remineralizację kości w okresie poporodowym, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka jajników (25%) i raka piersi (50%) w okresie postmenopauzalnym.

Karmienie piersią w zasadzie nie ma wad. Jedyna niedogodność to fakt, że nie można na dłużej zostawić dziecka bez matki.

Reklama
Reklama


Kiedy musimy zostawić naszego malucha pamiętajmy, że ściągnięty pokarm kobiecy może być przechowywany:

 •  w temperaturze pokojowej - 24 godziny,
 • w lodówce - 48 godzin,
 •  w zamrażarce - 6 miesięcy.

 

Taki pokarm wystarczy podgrzać. Nie wymaga gotowania.

 

Każda zdrowa, rozsądna matka powinna karmić swoje dziecko; przeciwwskazaniem do karmienia jest:

 •  Infekcja HIV
 •  Czynna gruźlica

 

JAK DŁUGO KARMIĆ?

Zaleca się karmić wyłącznie piersią w pierwszych 6 miesiącach życia dziecka. W tym okresie pokarm kobiecy zapewnia optymalny zestaw wszystkich składników odżywczych, wymagane jest tylko niewielkie uzupełnienie witaminy D3 w ilości 400-600 j dziennie. Po tym okresie zaczynamy wprowadzać stopniowo inne pokarmy: warzywa, złożone węglowodany bezglutenowe (ryż, kukurydza), owoce. Karmienie staramy się utrzymać przynajmniej do ukończenia pierwszego roku życia.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA